Byłam po drugiej stronie lustra. Wygrana walka ze schizofrenią

Autor: Arnhild Lauveng

Wydawnictwo: Smak Słowa

Stron: 234

Opłacalność: 6.37 zł/100 stron

Oszczędzasz: 32%

Bestseller przełożony na dziewięć języków. Mocna lektura, realistyczna i wiarygodna, bo pisana z autopsji, opowieść o walce ze schizofrenią i zwycięstwie, w które mało kto wierzył.

Historia opowiedziana przez Arnhild Lauveng nie jest fikcją literacką, choć brzmi jak fikcja, thriller w najlepszym wydaniu. Tajemnicze głosy, szczury i wilki nie istniały naprawdę dla osób postronnych, rodziny, personelu medycznego, jednak dla chorej Arnchild głosy, szczury i wilki były prawdziwe i niewyobrażalny strach był prawdziwy.

Autorka zabiera nas w świat głosów i halucynacji, szczurów i wilków pokazując, w jaki sposób symptomy wyrażają własną logikę i znaczenie. 

 

Opis jej walki o wyzdrowienie, wspomaganej przez służbę zdrowia oraz przez matkę i siostrę, które nigdy nie straciły nadziei, to mocna lektura. Książka o zwycięstwie, w które wierzyli tylko nieliczni.Jest to książka o nadziei. O tym, że nawet wtedy, gdy nie ma już żadnego wyjścia, kiedy jesteś pod ścianą, warto wierzyć zarówno w siebie samego, jak i w dary ślepego losu. Arnhild Lauveng pokazuje, że czasem (bynajmniej nie zawsze) niemożliwe staje się możliwe. To wiadomość szczególnie cenna dla bliskiego otoczenia ludzi chorych.

prof. Wiesław Łukaszewski, SWPS 

Doświadczenia Arnhild Lauveng pozwalają zrozumieć i nadać sens przeżyciom towarzyszącym chorobie, co czyni lekturę książki pasjonującą i wiarygodną. Autorka z subiektywnej perspektywy ogląda zachowania otoczenia, z pozycji eksperta podpowiada, co dodawało jej sił, a co osłabiało w „walce ze schizofrenią”. 

dr Andrzej Cechnicki, Krajowy Koordynator Programu „Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi” 

(…)wulkan tryskający energią, zdrowym rozsądkiem oraz radością pisania (…) tak wciągająca książka, że nie daje się jej odłożyć, mimo świadomości, że skończy się dobrze – autorka sama przecież napisała tę opowieść.

Liv Riiser, Vårt Land

Książka robi niesamowite wrażenie dzięki szczególnemu połączeniu mądrej retrospekcji z wisielczym humorem (…) Arnhild Lauveng doskonale opisuje w niej problemy psychiatrii, zarówno z punktu widzenia specjalisty, jak i zwykłego człowieka. 

Hanne Andrea Kraugerud, Dagens Næringsliv 

 

Książka stała się bestsellerem i została przełożona na dziewięć języków: fiński, islandzki, rosyjski, szwedzki, duński, hiszpański, holenderski, niemiecki i polski.

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 15 ofert ebooków od 14,90

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
14,90 zł virtualo.pl
mobi epub
od 15,17 zł
(dla stałych klientów)
16,86 zł ebookpoint.pl
mobi epub
18,17 zł sensus.pl
mobi epub
18,17 zł septem.pl
mobi epub
18,34 zł gandalf.com.pl
mobi epub
18,62 zł ibuk.pl
mobi epub
19,71 zł ravelo.pl
mobi epub
19,71 zł swiatebookow.pl
mobi epub
20,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  13,14 zł
w programie Nexto Premium
20,80 zł nexto.pl
mobi epub
21,89 zł publio.pl
mobi epub
21,90 zł empik.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
21,90 zł legimi.com
mobi epub
14,90 zł
(z kodem prom.)
22,90 zł woblink.pl
mobi
19,70 zł zinamon.pl
epub
19,70 zł zinamon.pl

Arnhild Lauveng - inne e-booki

E-booki podobne do "Byłam po drugiej stronie lustra"