ISBN:9788365156099

Wielcy polskiego średniowiecza

Autor: Macin Sałański

Wydawnictwo: Histmag

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 5.45 zł.

Oszczędzasz: 20%

Polska w XV wieku stanęła na progu mocarstwowości. Choć w poprzednim stuleciu dopiero wychodziła z chaosu rozbicia dzielnicowego, w ciągu stu kilkudziesięciu lat zbudowała środkowoeuropejską potęgę. Przyczyniło się do tego wielu ludzi – o najważniejszych z nich pisze Marcin Sałański w „Wielkich polskiego średniowiecza”.

Król Kazimierz III Wielki – reformator i budowniczy. Wybitni ojcowie polskiego Kościoła: arcybiskup Jakub Świnka, „chrzestny” zjednoczenia Polski, oraz biskup Zbigniew Oleśnicki, bezwzględny polityk i pobożny patriota. Zawisza Czarny – europejski celebryta i bystry przedsiębiorca. Jan Długosz – kronikarz „złotej epoki”, który nie stronił od plotek. Wreszcie Ścibor ze Ściborzyc – jeden z najznamienitszych możnowładców regionu, który wybrał służbę... u Zbigniewa Luksemburczyka. O nich wszystkich przeczytasz na łamach tego ebooka.

Marcin Sałański ze znawstwem rysuje obraz polskiego XIV i XV wieku – epoki, która kojarzy się nam z wojnami z Krzyżakami i skomplikowanymi układami dynastycznymi. Pokazuje ją poprzez konkretnych ludzi: zajmujących się polityką czy własną pozycją, a jednocześnie służących ważnej sprawie i głęboko religijnych. Nie mieli oni kompleksów i szli ku wyznaczonym celom. To obywatele państwa, z którego możemy być dumni – Polacy zasługujący na uznanie. A przy okazji, bohaterami „Wielkich polskiego średniowiecza” są ludzie, których biografie i czasy w których żyli to niemal gotowe scenariusze fascynującego serialu telewizyjnego czy krwistej powieści.

Marcin Sałański – historyk, absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, doktorant w Zakładzie Historii Średniowiecznej IH UW. Pasjonat historii średniowiecza, szczególnie nieoczywistej historii gospodarczej oraz wypraw krzyżowych. Autor popularnych ebooków „Wyprawy krzyżowe. Zderzenie dwóch światów” i „Elita władzy w Królestwie Jerozolimskim (1174–1185)” opublikowanych przez portal Histmag.org.
Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 8.72 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 7.85 zł
(dla stałych klientów)
8.72 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
9.06 zł ebuczek.pl
mobi epub pdf
9.06 zł ebuczek.pl
mobi epub pdf
od 3.98 zł
(dostęp online)
9.27 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
10.00 zł inbook.pl
mobi epub pdf
10.10 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
  6.54 zł
w programie Nexto Premium
10.14 zł nexto.pl
mobi epub pdf
od 9.99 zł
(w abonamencie)
10.90 zł legimi.com
mobi epub pdf
10.90 zł publio.pl
mobi epub pdf
10.90 zł virtualo.pl
mobi epub
10.90 zł woblink.pl
mobi
9.80 zł zinamon.pl
epub
9.80 zł zinamon.pl
pdf
9.80 zł zinamon.pl