Wojna i terpentyna

Autor: Stefan Hertmans

Wydawnictwo: Marginesy

Stron: 416

Opłacalność: 5.5 zł/100 stron

Oszczędzasz: 28%

Na krótko przed śmiercią Urbain, dziadek Stefana Hertmansa, przekazał mu kilka zeszytów. Były to dzienniki, w których zapisał swoje życie. Wnuk obiecał, że zrobi coś z tym materiałem, choć dramatyczne historie rodzinne zasłyszane w dzieciństwie sprawiły, że przez wiele lat bał się zajrzeć do tekstu. W końcu to zrobił. Ich lektura uświadomiła mu, że musi opisać losy dziadka naznaczone biedą, strasznymi doświadczeniami żołnierza frontowego w czasie I wojny światowej, a po wojnie – przedwczesną śmiercią jego wielkiej miłości.
Hertmans stworzył wspaniałą opowieść o okrucieństwie, strachu i przemocy, ale także o odwadze, nadziei i sile potrzebnej do przetrwania. To nie tylko wyjątkowy zapis nieco zapomnianej, ale jakże bogatej historii Flandrii, to także powieść o ukrytej pasji i o tym, co wojna może uczynić z duszą skromnego, ale niezwykłego człowieka.
„Wojna i terpentyna” to fascynujący obraz życia człowieka, które zbiegło się z tragediami XX wieku – oraz pośmiertna, niemal mityczna próba pozwolenia, aby to życie wybrzmiało.
Książka uhonorowana „Flemish Culture Prize for Literature” („Nagrodą Kultury Flamandzkiej w kategorii Literatura”) w 2014 roku.

„Najlepszy utwór prozatorski 2013 roku, najlepsza książka o I wojnie światowej i nadzwyczaj wzruszająca, świetnie skonstruowana historia rodzinna, obejmująca pięć pokoleń” – „De Groene Amsterdammer”

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 22,90

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
22,90 zł virtualo.pl
mobi epub
25,51 zł vagabook.pl
mobi epub
26,69 zł gandalf.com.pl
mobi epub
29,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  19,14 zł
w programie Nexto Premium
30,30 zł nexto.pl
mobi epub
30,94 zł swiatebookow.pl
mobi epub
31,90 zł empik.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
31,90 zł legimi.com

Stefan Hertmans - inne e-booki

E-booki podobne do "Wojna i terpentyna"