ISBN:9788365282613

Cień Eunucha

Autor: Jaume Cabré

Wydawnictwo: Marginesy

Stron: 400

Opłacalność: 7.53 zł/100 stron

Oszczędzasz: 16%

Miquel Gensana, błyskotliwy dziennikarz muzyczny, w młodości walczył w opozycji przeciwko dyktaturze Franco, teraz rozpamiętuje swoją przeszłość i zastanawia się czy to, co zdziałał w życiu ma jakikolwiek znaczenie. Jest typowym nieudacznikiem. Z żadną kobietą mu nie wyszło (poprzednia była skrzypaczką), jest ostatnim z rodu, bo dzieci nie spłodził, pragnął został artystą, ale zabrakło mu talentu, doprowadził firmę do bankructwa i stracił rodzinny dom, w którym obecnie mieści się modna restauracja. To właśnie do tej restauracji zaprasza go na wieczór wspomnieniowy koleżanka Julia z redakcji „Czasopisma”. Miquel sądzi, że służbowa kolacja będzie dobrą okazją do oderwania się od czarnych myśli po pogrzebie przyjaciela, tymczasem wszystko - potrawy, obsługa, towarzystwo, a przede wszystkim niefortunnie wybrany lokal - sprzysięgły się, by ten nostalgiczny wieczór stał się dla bohatera prawdziwym koszmarem.

Miquel Gensana, niczym święty Piotr trzykrotnie zaparł się swojego dawnego domu, ale wspomnienia nasuwały się same…

Bohater staje przed trybunałem pamięci, by wystawić rachunek dwustuletniej rodzinnej historii i rozliczyć powojenną Hiszpanię, a przy okazji samego siebie, z doznanych krzywd, popełnionych błędów i niespełnionej miłości. A do tego większa niż w innych powieściach Cabré obecność muzyki pozwala wyciszyć traumę z czasów partyzantki miejskiej i przeboleć utratę wielkiego domu, którego pomieszczeń nie potrafią zliczyć nawet sami mieszkańcy.

Jaume  Cabré w powieści Cień Eunucha w mistrzowski sposób splata wątki społeczno – polityczne z romansem,  thrillerem i zachwycającą muzyką.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 30.12 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
30.12 zł gandalf.com.pl
mobi epub
32.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
33.03 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  21.54 zł
w programie Nexto Premium
35.90 zł nexto.pl
mobi epub
35.90 zł empik.pl
mobi epub
35.90 zł publio.pl
mobi epub
35.90 zł virtualo.pl
epub
35.90 zł
(z kodem prom.)
35.90 zł woblink.pl

Jaume Cabré - inne e-booki

E-booki podobne do "Cień Eunucha "