ISBN:9788365780447

Stasi i wilk

Autor: David Young

Wydawnictwo: Marginesy

Niemcy Wschodnie, 1975 rok. Po tym, jak odmówiła pracy dla Stasi, porucznik milicji Karin Müller została zesłana do papierkowej roboty. Jednak ani szefostwo, ani Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego o niej nie zapomniało.
W Halle-Neustadt, pokazowym nowym mieście socjalistycznym, ginie porwane dziecko, a władze chcą po cichu wyjaśnić sprawę. Karin znów ma prowadzić śledztwo pod ścisłym nadzorem Stasi.
Szybko okazuje się, że w labiryncie blokowisk z wielkiej płyty czają się liczne tajemnice, znikają kolejne dzieci, a Karin musi sobie radzić z naciskami z góry, pozbawionym poszlak śledztwem i bolesnymi wspomnieniami. Rzucona na front sprawy zaginionych bliźniąt, przemierza bezimienne ulice miasta, które choć młode i pachnące świeżą farbą, naznaczone jest traumą nieodległej przeszłości...
„Stasi i wilk” to opowieść o tym, jak trudno jest zapomnieć bolesną przeszłość, nawet w miejscach podporządkowanych świetlanej przyszłości, jaką zaprojektowały władze NRD swoim obywatelom. Karin Müller mierzy się nie tylko z trudnym śledztwem, ale też balansuje na granicy tego, co dozwolone. Jednocześnie w jej życiu osobistym zachodzą zmiany, których się nie spodziewała…

„Doskonała. Jakby napisał ją sam Robert Harris” – Mason Cross, autor „The Samaritan”

„Szalone tempo, wciąga od pierwszej strony” – „The Sun”

„Mistrzowsko odmalowana klaustrofobiczna atmosfera czasów komunistycznych we wschodnich Niemczech. Intrygujący, zasysający wręcz kryminał” – „Daily Express”

„Akcja, napięcie i niewiadoma w doskonałych proporcjach. Kryminał najwyższej klasy!” – „Northern Crime”

O Autorze:
DAVID YOUNG urodził się w okolicach Hull. Porzucił studia przyrodnicze na Uniwersytecie Bristolskim i przeniósł się na wydział humanistyczny. Żeby przeżyć, zajmował się czyszczeniem promowych toalet i kierował ciężarówką rozwożącą mięso. W końcu zajął się dziennikarstwem – pisał dla gazet lokalnych, później dla agencji informacyjnych w Londynie, wreszcie dla newsroomów międzynarodowych stacji radiowych i telewizyjnych. Zadebiutował powieścią „Stasi i dziecko”, która spotkała się ze znakomitym przyjęciem i otrzymała wiele nominacji do ważnych nagród.

Najlepsza cena: Empik
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 21.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
21.90 zł empik.pl
mobi epub
26.33 zł gandalf.com.pl
mobi epub
28.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
28.52 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  18.60 zł
w programie Nexto Premium
28.83 zł nexto.pl
mobi epub
31.00 zł virtualo.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
31.00 zł legimi.com

David Young - inne e-booki

E-booki podobne do "Stasi i wilk"