ISBN:9788366575127

Telefonistka

Autor: Gretchen Berg

Wydawnictwo: Insignis

Oszczędzasz: 36%

W małym mieście każdy wtyka nos w nie swoje sprawy…
Nie ma osoby, która lepiej znałaby mieszkańców Wooster niż telefonistka Vivian Dalton. Przynajmniej sama tak twierdzi. I mówi, że to dzięki intuicji, choć jej nastoletnia córka Charlotte nazywa rzecz po imieniu: chodzi o podsłuchiwanie.
Vivian i inne operatorki zatrudnione w centrali Ohio Bell łączą rozmowy telefoniczne, splatając ludzkie losy. Nie wolno im podsłuchiwać, ale niezbyt przejmują się tym zakazem. Co więcej, każda z nich ma własne zdanie na większość zasłyszanych tematów – szczególnie Vivian. Wie na przykład, że Maxine, niewdzięczna córka pani Butler, wciąż nie podziękowała mamie za narzutę, i że Ginny Frazier po raz kolejny odrzuciła zaproszenie Clyde’a Walsha na randkę.
Vivian jednak czeka na coś więcej: marzy, by podsłuchać jakąś skandalizującą plotkę. Ekscytującą, niezwykłą, niecodzienną.
W końcu pewnej grudniowej nocy do uszu Vivian, wsłuchującej się w rozmowę tej snobki Betty Miller z osobą, której głosu nie potrafi rozpoznać, dociera coś szokującego. Jeśli to, czego właśnie się dowiedziała, jest prawdą, jej dotąd poukładane życie legnie w gruzach. Dozna upokorzenia i stanie się pośmiewiskiem całego miasta.
Na wskroś przejęta i zaniepokojona, Vivian postanawia za wszelką cenę dotrzeć do źródła zasłyszanej plotki – sprawdzić je, zweryfikować, przejrzeć na wylot. Poznać całą prawdę. Niezależnie, jak bardzo może być bolesna.
Zapomina jednak, że w każdym małym mieście – takim jak Wooster – jedna tajemnica zwykle prowadzi do kolejnej…
„Telefonistka” to angażująca, wielowymiarowa i napisana z pasją powieść o kobietach, ich rodzinach, sekretach, plotkach, urazach i konfliktach na tle klasowym; wspaniale oddaje pełną rozmaitych napięć i emocji codzienność miasteczek Ameryki lat 50 ubiegłego wieku.

„A gdybyś tak mogła podsłuchać każdą rozmowę telefoniczną w mieście? Porywająca powieść!” – Kathryn Stockett, autorka bestsellera „Służące”

„Kończyłam czytać «Telefonistkę», gorączkowo przewracając kartki. Absolutna perełka!” – Jill Mansell, autorka bestsellerów z listy „New York Timesa”

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 16.45 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
16.45 zł woblink.pl
mobi epub
16.59 zł publio.pl
mobi epub
23.90 zł empik.pl
mobi epub
23.99 zł inverso.pl
mobi epub
26.40 zł gandalf.com.pl
mobi epub
27.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  17.99 zł
w programie Nexto Premium
27.89 zł nexto.pl
mobi epub
od 26.99 zł
(dla stałych klientów)
29.99 zł ebookpoint.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
29.99 zł legimi.com
mobi epub
29.99 zł virtualo.pl
mobi epub
29.99 zł swiatebookow.pl
mobi epub
29.99 zł ibuk.pl

E-booki podobne do "Telefonistka"