ISBN:9788366980600

Ostatni z Duane'ów. Cześć 2

Autor: Zane Grey

Wydawnictwo: Jamakasz

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 20.50 zł.

Oszczędzasz: 30%

Amerykanin Zane Grey (1872-1939) to najbardziej znany i jeden z najwybitniejszych  pisarzy tworzących w gatunku western. Jest autorem około 50 powieści i zbiorów opowiadań, cieszących się wielką popularnością, głównie w USA. Na ich podstawie nakręcono ponad 100 filmów.

W jego bogatym dorobku, niestety mało dotychczas znanym w Polsce, poczesne miejsce zajmuje cykl o Bucku Duane, o akcji osadzonej w Teksasie w końcu XIX wieku.

O powodzeniu, jakim się cieszył, świadczą cztery adaptacje filmowe i jeden serial telewizyjny.

W cyklu na tle barwnie ukazanej scenerii zachodniego Teksasu, gdzie napływający osadnicy mieli wielkie problemy z kwitnącą przestępczością, przedstawione jest ciekawe i pełne wielu przygód życie Bucka Duane’a, znakomitego rewolwerowca, który sprowokowany do zabicia człowieka w pojedynku, został banitą, ale nie przestępcą. Ważną rolę w cyklu obok niesamowitych przygód i walk z rozbójnikami, toczonymi przez Duane’a i znanych z serialu z Chuckiem Norrisem Strażników Teksasu (Texas Rangers) zajmuje wątek miłosny.

 

Warto zagłębić się w ten znakomicie przedstawiony i mało w Polsce znany świat Dzikiego Zachodu, w którym życie toczyło się wartko, a uczucia były gorące, w całej ich skali od miłości do nienawiści. Liczne przygody i zwroty akcji czynią lekturę wciągającą.

Seria wydawnicza Wydawnictwa JAMAKASZ „Biblioteka Andrzeja – Szlakiem Przygody” to seria, w której publikowane są tłumaczenia powieści należące do szeroko pojętej literatury przygodowej, głównie pisarzy francuskich z XIX i początków XX wieku, takich jak Louis-Henri Boussenard, Paul d’Ivoi, Gustave Aimard, Arnould Galopin, Aleksander Dumas ojciec czy Michel Zévaco, a także pisarzy angielskich z tego okresu, jak choćby Zane Grey czy Charles Seltzer lub niemieckich, jak Karol May. Celem serii jest popularyzacja nieznanej lub mało znanej w Polsce twórczości bardzo poczytnych w swoim czasie autorów, przeznaczonej głównie dla młodzieży. Seria ukazuje się od 2015 roku. Wszystkie egzemplarze są numerowane i opatrzone podpisem twórcy i redaktora serii.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 20.88 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 18.79 zł
(dla stałych klientów)
20.88 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
20.98 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
  15.00 zł
w programie Nexto Premium
23.25 zł nexto.pl
mobi epub pdf
od 6.99 zł
(w abonamencie)
25.00 zł legimi.com
mobi epub pdf
25.00 zł virtualo.pl
mobi epub pdf
25.00 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
30.00 zł publio.pl
mobi epub
23.75 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Ostatni z Duane'ów. Cześć 2"