Adresatami niniejszej publikacji są kandydaci w wyborach, osoby zaangażowane w kampanię wyborczą, politycy działający na szczeblu krajowym i samorządowym, eksperci oraz specjaliści PR, a także obserwatorzy życia politycznego, którzy chcą zrozumieć rządzące nim mechanizmy. W swojej książce, doktor Sergiusz Trzeciak prezentuje autorską koncepcję kampanii wyborczej. Opierając się na metaforze drzewa doradza, jak wygrać wybory. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z partiami i kandydatami „Drzewo kampanii wyborczej 2.0” to nie tylko aktualne kompendium wiedzy, ale także przejrzysty przewodnik. Książka ma interaktywny charakter, dlatego w trakcie lektury będziesz potrzebował dwóch narzędzi: ołówka i smartfona lub komputera. Ołówek będzie niezbędny do uzupełniania ćwiczeń, a smartfon lub komputer do przeglądania przykładów (w formie kodów QR), które mogą stanowić dobry wzorzec i inspirację.

 

Dzięki tej książce:

– przygotujesz skuteczną strategię kampanii wyborczej,

– udoskonalisz swoje wystąpienia publiczne,

– nauczysz się prowadzić kampanię bezpośrednią,

– przygotujesz atrakcyjne materiały wyborcze,

– dowiesz się, jak skutecznie współpracować z mediami,

– nauczysz się efektywnie wykorzystywać internet.

 

Książka ta zawiera:

– dziesiątki przykładów i ćwiczeń,

– schematy wyborcze,

– przydatne lektury,

– interaktywne kody QR,

– aktualne trendy w Polsce i za granicą,

– rozbudowany moduł mediów społecznościowych.

 

Książka ta jest nowym, uaktualnionym i rozbudowanym wydaniem „Drzewa kampanii wyborczej”, które po raz pierwszy ukazało się w 2014 roku.

 

Ze szkoleń i doradztwa prowadzonych przez autora tej książki – Sergiusza Trzeciaka –skorzystało dotychczas kilka tysięcy osób, wśród nich około trzystu parlamentarzystów z różnych krajów oraz tysiące wójtów, burmistrzów, prezydentów i radnych różnych szczebli. Sergiusz Trzeciak pracował nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach Europy, Azji czy Afryki Północnej, gdzie jako konsultant i trener OBWE oraz innych organizacji międzynarodowych pomagał budować i rozwijać partie polityczne oraz kształcić liderów politycznych i kandydatów startujących w wyborach.

 

Projekt okładki: Karol Tyczyński.