ISBN:9788373833203

Problemy ochrony praw człowieka w Afryce

Autor: Grażyna Michałowska

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 24.41 zł.

Oszczędzasz: 26%

Za jedno z największych osiągnięć społecznych drugiej połowy XX wieku uznać można instytucjonalizację systemu ochrony praw człowieka i nadanie im wyróżnionej roli w stosunkach międzynarodowych.
W Polsce stan badań nad prawami człowieka w krajach pozaeuropejskich prezentuje się dość skromnie ze względu na kłopoty z dostępem do materiałów źródłowych, egzotykę niektórych zjawisk i związane z nią ryzyko niewłaściwego rozpoznania istoty problemów.
Książka ta jest unikatową, pionierską pracą w tej dziedzinie. Omówiono w niej całościowo funkcjonowanie praw człowieka w Afryce, odnosząc się do najważniejszych ich aspektów: od standardów wypracowanych w ramach ONZ i Unii Afrykańskiej, do dyskusji oryginalnych rozwiązań sądownictwa afrykańskiego. Sporo uwagi poświęca Autorka sytuacji kobiet na kontynencie.
Grażyna Michałowska przedstawia w klarowny i uporządkowany sposób poszczególne zagadnienia w układzie problemowym, ujmując kontynent całościowo, ale nie ignorując jego wewnętrznego zróżnicowania. Analiza stanu przestrzegania praw człowieka w Afryce uwzględnia specyficzną perspektywę kulturową, bez której nie sposób pojąć procesów zachodzących w tej dziedzinie. Dzięki rozważaniom zawartym w tej książce łatwiej zrozumieć trudne i budzące protest obrońców praw człowieka afrykańskie praktyki dotyczące kary śmierci, stosowania kar cielesnych czy stosunku do kobiet. Wielkim jej atutem są bogate i aktualne materiały źródłowe.

Najlepsza cena: Ebuczek
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 24.41 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
24.41 zł ebuczek.pl
pdf
25.13 zł gandalf.com.pl
pdf
od 23.76 zł
(dla stałych klientów)
26.40 zł ebookpoint.pl
pdf
29.37 zł swiatebookow.pl
pdf
29.70 zł zinamon.pl
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
33.00 zł ibuk.pl
pdf
33.21 zł publio.pl

Grażyna Michałowska - inne e-booki

E-booki podobne do "Problemy ochrony praw człowieka w Afryce"