Europeizacja polskich partii politycznych

Autor: Anna Pacześniak

Wydawnictwo: SELF-PUBLISHER

Stron: 270

Opłacalność: 7.07 zł/100 stron

Oszczędzasz: 29%

Książka jest efektem badań czterech partii politycznych: Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Autorka poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy obserwowane w polskich partiach zmiany, będące konsekwencją integracji europejskiej, są głębokie, sięgają korzeni, wartości i zasad, wpływają na ich model organizacyjny, czy też mają raczej charakter kosmetyczny. Przedmiotem refleksji są zmienne, od których zależy intensywność europeizacji ugrupowań politycznych.
Czy stosunek partii do Unii Europejskiej, program polityczny, rodowód partii, liczebność reprezentacji w Parlamencie Europejskim, oczekiwania elektoratu mają wpływ na europeizację? Dzięki analizie wewnętrznych dokumentów partyjnych i programów politycznych oraz badaniom ankietowym i indywidualnym wywiadom pogłębionym z parlamentarzystami i kierownictwem partii – odpowiedzi udzielone w prezentowanej monografii mają solidny fundament empiryczny.
Publikacja skierowana jest do politologów, socjologów, europeistów, ale powinna zainteresować także obserwatorów i praktyków życia politycznego, dotyka bowiem tematu wzbudzającego dyskusję, a często i emocje.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 19,08

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
27,00 zł litres.pl
pdf
19,08 zł gandalf.com.pl
pdf
20,79 zł vagabook.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
21,60 zł ibuk.pl
pdf
od 19,44 zł
(dla stałych klientów)
21,60 zł ebookpoint.pl
pdf
24,30 zł zinamon.pl
pdf
27,06 zł publio.pl

E-booki podobne do "Europeizacja polskich partii politycznych"