ISBN:9788373837805

Nauka o stosunkach międzynarodowych i studia europejskie w Polsce

Autor: Jacek Czaputowicz, Kamil Ławniczak, Anna Wojciuk

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar

Oszczędzasz: 26%

„Opisany stan polskiej nauki w dwóch dziedzinach będących przedmiotem analizy jest dość żałosny. Większość prac naukowych ma charakter opisowy – bez próby pogłębionej analizy teoretycznej. Tłumaczy to skromną obecność polskich naukowców z tych dziedzin na forach międzynarodowych. Podane fakty są zrozumiałe w wypadku starszego pokolenia badaczy, ale nie w wypadku młodych naukowców, z których wielu w ostatnich latach studiowało za granicą. (…) To prowadzi mnie do hipotezy, iż problemy polskiej nauki wynikają z kultury uniwersyteckiej w Polsce, ze swoistego typu feudalizmu, który kultywuje stare hierarchie, powiązania, obyczaje i blokuje rozwój intelektualny ludzi młodych. Podobna sytuacja istnieje na południu Europy i w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej” – fragment recenzji wydawniczej prof. Jana Zielonki (Uniwersytet Oksfordzki)

O Autorach:
Jacek Czaputowicz – profesor nadzwyczajny, kierownik Zakładu Metodologii Badań Europejskich w Instytucie Europeistyki, WDiNP UW. Autor wielu książek, m.in. „Teorie stosunków międzynarodowych", „Bezpieczeństwo międzynarodowe. Współczesne koncepcje”, „Suwerenność”.

Kamil Ławniczak – doktor, współpracownik Instytutu Europeistyki, WDiNP UW. Opublikował m.in. książki „Rada Unii Europejskiej. Organizacja i sposób działania”, „Metody jakościowe i ilościowe w badaniu organizacji i działania Unii Europejskiej”.

Anna Wojciuk – doktor politologii, adiunkt w Instytucie Stosunków Międzynarodowych, WDiNP UW, visiting fellow na Uniwersytecie Harvarda oraz na Columbia University w Nowym Jorku. Opublikowała m.in. „Dylemat potęgi. Praktyczna teoria stosunków międzynarodowych”.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 15.00 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
15.02 zł ebuczek.pl
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
15.00 zł ibuk.pl
pdf
od 14.40 zł
(dla stałych klientów)
16.00 zł ebookpoint.pl
pdf
16.85 zł gandalf.com.pl
pdf
18.00 zł zinamon.pl
pdf
20.00 zł swiatebookow.pl
pdf
20.30 zł publio.pl

Jacek Czaputowicz - inne e-booki

Kamil Ławniczak - inne e-booki

Anna Wojciuk - inne e-booki

E-booki podobne do "Nauka o stosunkach międzynarodowych i studia europejskie w Polsce"