ISBN:9788373925960

Oona i Salinger

Autor: Frédéric Beigbeder

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Opłacalność: 6.3 zł/100 stron

Historia niespełnionej miłości, jaka połączyła OOnę O’Neill i Jerryego Salingera, autora słynnej powieści Buszujący w zbożu.

Spotkali się po raz pierwszy gdy ona miała zaledwie piętnaście lat, choć już zdążyła stać się celebrytką będąc córką znakomitego dramaturga Eugene’a O’Neilla, on zaś jako dwudziestojednolatek dopiero rozpoczynał swoją działalność pisarską. Do spotkania dwojga młodych doszło w roku 1940, w snobistycznym nowojorskim klubie Stork. Jerry nie mógł oprzeć się urokowi młodziutkiej OOny, odtrąconej przez sławnego ojca, zagubionej, nieśmiałej, niepewnej siebie, ale równocześnie tajemniczej, niezależnej, pełnej wdzięku. Zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia a dziewczyna odwzajemniła jego uczucie. Miłość ta jednak pozostała niespełniona, także z powodu bardzo młodego wieku OOny. Niebawem młodych ludzi rozdziela wojna. Jerry razem z armią amerykańską walczy w Europie, uczestniczy w inwazji na Normandię, OOna zaś jedzie do Hollywood, gdzie zamierza rozpocząć karierę aktorską. Tam spotyka pięćdziesięciokilkuletniego wówczas Chaplina i w wieku osiemnastu lat zostaje jego żoną.

Jerry Salinger nigdy nie pogodzi się z tą stratą. Trauma związana z nieurzeczywistnioną miłością w jakiejś mierze będzie towarzyszyła mu do końca życia, a jej echa można odnaleźć w jego najsłynniejszej powieści Buszujący w zbożu.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Frédéric Beigbeder - inne e-booki

E-booki podobne do "Oona i Salinger"