ISBN:9788308056257

Moja walka. Księga 1

Autor: Karl Ove Knausgård

Seria wydawnicza: Moja walka, część 1.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Stron: 616

Opłacalność: 3.64 zł/100 stron

Oszczędzasz: 50%

Moja walka — precyzyjna, wciągająca  i bardzo mocna.

Autobiograficzna powieść, w której rzeczywistość przeraża bardziej niż najmroczniejsze skandynawskie kryminały. Literackie przedsięwzięcie na skalę porównywalną do cyklu Marcela Prousta W poszukiwaniu straconego czasu. Książka wielka w niejednym znaczeniu tego słowa.

Wszystko zaczęło się w Malmö, nocą 27 lutego 2008 roku, gdy trzydziestodziewięcioletni Karl Ove  Knausgård rozpoczął analizę swojego życia. Po publikacji pierwszego tomu Mojej walki świat czytelniczy  wstrzymał oddech… Autobiograficzna książka — opisująca intymne życie rodzinne i najbliższych — wzbudziła tak ogromne zainteresowanie i wywołała taki skandal, że wiele norweskich firm wywieszało oficjalne tablice zakazujące rozmawiania na temat tej powieści w pracy. Prawa do  wydania Mojej walki zakupiło dziewiętnaście krajów, a krytyka światowa uznała ją za arcydzieło. 

Powieść otwiera opis śmierci, od którego może zakręcić się w głowie.  Dalej pisarz Karl Ove  — i jednocześnie bohater powieści —  opowiada o swoim siłowaniu  się z życiem, z samym sobą i własnymi ambicjami literackimi  oraz o konfrontacji z ludźmi, którzy go otaczają.

Bohater jego opowieści nieustannie toczy dwie walki. Pierwszą — z przeszłością, okresem niemal całkowicie zdominowanym przez despotycznego ojca, ale także czasem dorastania, własnych poszukiwań i marzeń o niezależnym życiu. Druga to ciągła szarpanina z codziennością, wymagającą jednoczesnego bycia ojcem, mężem i pisarzem. Poza tym jest to etap pierwszych podsumowań i życiowych porządków, ściśle związanych ze śmiercią ojca.

Ta opowieść — pełna dociekliwych obserwacji i oryginalnych przemyśleń —  przedstawia życie w świecie, który wydaje się kompletny, skończony, zamknięty. Ukazuje codzienność, fascynacje, ból,  miłość, przyjaźń. Dotyka tego, co dobre, wrażliwe i przykre. W tajemniczy sposób buduje przestrzeń, w której można  się zanurzyć. 

W przygotowaniu tomy 2 i 3.

Najlepsza cena: Wydawnictwo literackie
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.21 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 22.45 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
22.45 zł literackie.pl
mobi epub
od 31.52 zł
(dla stałych klientów)
35.02 zł ebookpoint.pl
mobi epub
35.92 zł inverso.pl
mobi epub
36.96 zł gandalf.com.pl
mobi epub
38.17 zł woblink.pl
mobi epub
38.17 zł ibuk.pl
mobi epub
40.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
41.76 zł publio.pl
mobi epub
44.90 zł empik.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
44.90 zł legimi.com

Karl Ove Knausgård - inne e-booki

Moja walka - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Moja walka. Księga 1"