ISBN:9788374407991

Jak wygrać przetarg – poradnik dla małych i średnich firm

Autor: Andrzela Gawrońska-Baran

Wydawnictwo: INFOR

„Jak wygrać przetarg – poradnik dla małych i średnich firm” to bardzo praktyczne opracowanie, opisujące przystępnym językiem, „krok po kroku”, jak rozpocząć przygodę z przetargami publicznymi. 

Książka zawiera nie tylko porady dotyczące samej procedury zamówień publicznych. 

Z lektury wykonawca dowie się, po pierwsze, gdzie szukać ogłoszeń oraz informacji o przetargach, jak interpretować zapisy specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ), jak „mierzyć siły na zamiary” – czyli jak przystąpić do przetargu razem z inną firmą, jak polegać na potencjale innej firmy, a także, na jakich warunkach korzystać z podwykonawców.

Po drugie, wykonawca znajdzie instrukcje, jak przygotować ofertę w taki sposób, by była atrakcyjna i wolna od błędów, jak i kiedy zadawać pytania, jak skompletować potrzebne oświadczenia i dokumenty oraz przejść przez całą procedurę przetargu.

Po trzecie, poradnik wyjaśnia ważne kwestie finansowe – terminy i zasady wnoszenia i zwrotu wadium, kwestie wymaganych gwarancji, możliwe konsekwencje finansowe w przypadku niedotrzymania warunków postępowania, a także warunki otrzymania zaliczek na poczet realizacji zamówienia.

W książce przedstawiono krok po kroku całą procedurę konstruowania oferty wykonawcy – od formularza ofertowego, poprzez terminy i możliwości zmian, aż do warunków jej odrzucenia przez zamawiającego.

Opis poszczególnych trybów udzielania zamówień pozwoli z kolei na odpowiednie przygotowanie się do wykonania niezbędnych w danym trybie czynności. Wykonawca znajdzie też praktyczne porady na temat środków ochrony prawnej, środków zaskarżenia oraz terminów na wnoszenie odwołań i skarg.

Publikacja zawiera uchwalone w 2016 r. roku zmiany w Prawie zamówień publicznych, mające na celu ułatwienie przystępowania do przetargów publicznych małym i średnim firmom.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 29,40

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
29,40 zł zinamon.pl
bez DRM pdf
od 27,68 zł
(dla stałych klientów)
30,76 zł ebookpoint.pl
bez DRM pdf
30,86 zł gandalf.com.pl
bez DRM pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
31,36 zł ibuk.pl
bez DRM pdf
32,14 zł muve.pl
bez DRM pdf
35,28 zł eplaton.pl
bez DRM pdf
35,28 zł swiatebookow.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
35,28 zł ravelo.pl
bez DRM pdf
37,24 zł swiatebookow.pl
bez DRM pdf Po rejestracji »
37,24 zł nexto.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
29,20 zł
(z kodem prom.)
39,20 zł woblink.pl
bez DRM pdf
39,20 zł virtualo.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
39,20 zł legimi.com

Andrzela Gawrońska-Baran - inne e-booki

E-booki podobne do "Jak wygrać przetarg – poradnik dla małych i średnich firm"