Szekspirowskie miasto. Eseje

Autor: W. H. Auden

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Oszczędzasz: 42%

W.H. Auden, jeden z najwybitniejszych poetów i eseistów XX wieku, w swoim najważniejszym zbiorze szkiców poświęcił Szekspirowi odrębną część, Szekspirowskie miasto, którą niniejszym prezentujemy jako książkę. Z siedmiu składających się na nią tekstów aż pięć ukazuje się po polsku pierwszy raz. Są to rzeczy najwyższej próby literackiej i krytycznej: na wskroś oryginalne odczytania Otella i Kupca weneckiego, prowokujące do refleksji syntezy oraz omówienia powieści amerykańskiej i francuskiej baśni ludowej, utworów rzucających zaskakujące światło na dzieło Szekspira.

 

„Szekspir po prostu ożywia życie niezależnie od tego, jak bezsensowne mogłoby się wydawać. Nikt inny nigdy tego nie potrafił. Ożywia je zarówno przez swoją głęboką rozpacz i pesymizm, jak i przez humor i absolutnie diaboliczny cynizm”.

Francis Bacon

 

„W.H. Auden to jeden z tych pisarzy, którzy – poza ogromnym talentem poetyckim – zasłynęli także tym, że mieli umysł encyklopedyczny, przenikliwy, analityczny. Był autorem wielostronnym, wszystko wiedział i wszystko czytał. Pasjonował go Shakespeare. Jego eseje o tym wielkim dramaturgu i poecie są mądre, błyskotliwe, aktualne. Otrzymujemy je teraz w doskonałym przekładzie Agnieszki Pokojskiej”.

Adam Zagajewski

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 16,83

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 15,15 zł
(dla stałych klientów)
16,83 zł ebookpoint.pl
mobi epub
17,33 zł ibuk.pl
mobi epub
19,07 zł vagabook.pl
mobi epub
20,22 zł gandalf.com.pl
mobi epub
22,04 zł swiatebookow.pl
mobi epub
24,76 zł litres.pl
mobi epub
29,00 zł virtualo.pl
mobi epub
29,00 zł empik.pl
mobi epub
  17,40 zł
w programie Nexto Premium
29,00 zł nexto.pl
mobi
22,30 zł zinamon.pl
epub
22,30 zł zinamon.pl

W. H. Auden - inne e-booki

E-booki podobne do "Szekspirowskie miasto. Eseje"