Czasomierze

Autor: David Mitchell

Wydawnictwo: MAG

Stron: 688

Opłacalność: 5.43 zł/100 stron

Oszczędzasz: 17%

To panoramiczna, pełna inteligentnych pomysłów, napisana z niezwykłą wyobraźnią, powieść Davida Mitchella – jednego z najbardziej interesujących pisarzy pokolenia. Czasomierze to książka, która oczarowuje i zapada głęboko w pamięć.

Akcja powieści obejmuje niedawną przeszłość (1984 r.) i niedaleką przyszłość (2043). Elementem łączącym bohaterów i lata ich życia jest postać Holly Sykes, którą poznajemy, gdy jako piętnastolatka ucieka z domu w pewien upalny dzień 1984 roku. Dziewczynka spotyka na swej drodze starszą panią, która proponuje jej kubek herbaty w zamian za „schronienie”. Dopiero po kilkudziesięciu latach Holly zrozumie, o jakie schronienie prosiła nieznajoma…

Poprzez karty powieści poznajemy losy Holly, od czasów dorastania w Gravesend naznaczonych rodzinną tragedią, po późną starość w Irlandii, w domu nad brzegiem oceanu, kiedy w całej Europie kończą się zasoby ropy naftowej. Życie Holly jest z pozoru całkiem zwyczajne, a jednak naznaczone przebłyskami z przyszłości, odwiedzinami ludzi pojawiających się znikąd i chwilami, w których rozregulowują się prawa rządzące rzeczywistością. Holly Sykes - córka, siostra, matka i opiekunka - ma bowiem do odegrania rolę w wojnie toczonej na śmierć i życie za kulisami naszego świata. Być może Holly okaże się ostateczną bronią, która zadecyduje o losach tego wielkiego starcia.

Czasomierze to thriller metafizyczny, refleksja nad śmiertelnością i kronika naszych konsumpcjonistycznych czasów, diagnoza kondycji ludzkości i przewidywanie zmian, które nas czekają w niedalekiej przyszłości.

Najlepsza cena: Ktoczyta.pl
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.25 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 37,35

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
37,35 zł ktoczyta.pl
bez DRM mobi epub
40,50 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub
40,50 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
  27,00 zł
w programie Nexto Premium
42,75 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
42,75 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
45,00 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
45,00 zł virtualo.pl
bez DRM mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
45,01 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
45,01 zł publio.pl
bez DRM mobi
40,50 zł zinamon.pl
bez DRM epub
40,50 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Czasomierze"