Czasomierze

Autor: David Mitchell

Wydawnictwo: MAG

Stron: 688

Opłacalność: 3.91 zł/100 stron

Oszczędzasz: 40%

To panoramiczna, pełna inteligentnych pomysłów, napisana z niezwykłą wyobraźnią, powieść Davida Mitchella – jednego z najbardziej interesujących pisarzy pokolenia. Czasomierze to książka, która oczarowuje i zapada głęboko w pamięć.

Akcja powieści obejmuje niedawną przeszłość (1984 r.) i niedaleką przyszłość (2043). Elementem łączącym bohaterów i lata ich życia jest postać Holly Sykes, którą poznajemy, gdy jako piętnastolatka ucieka z domu w pewien upalny dzień 1984 roku. Dziewczynka spotyka na swej drodze starszą panią, która proponuje jej kubek herbaty w zamian za „schronienie”. Dopiero po kilkudziesięciu latach Holly zrozumie, o jakie schronienie prosiła nieznajoma…

Poprzez karty powieści poznajemy losy Holly, od czasów dorastania w Gravesend naznaczonych rodzinną tragedią, po późną starość w Irlandii, w domu nad brzegiem oceanu, kiedy w całej Europie kończą się zasoby ropy naftowej. Życie Holly jest z pozoru całkiem zwyczajne, a jednak naznaczone przebłyskami z przyszłości, odwiedzinami ludzi pojawiających się znikąd i chwilami, w których rozregulowują się prawa rządzące rzeczywistością. Holly Sykes - córka, siostra, matka i opiekunka - ma bowiem do odegrania rolę w wojnie toczonej na śmierć i życie za kulisami naszego świata. Być może Holly okaże się ostateczną bronią, która zadecyduje o losach tego wielkiego starcia.

Czasomierze to thriller metafizyczny, refleksja nad śmiertelnością i kronika naszych konsumpcjonistycznych czasów, diagnoza kondycji ludzkości i przewidywanie zmian, które nas czekają w niedalekiej przyszłości.

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 26,90

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
26,90 zł virtualo.pl
mobi epub
27,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
36,00 zł ibuk.pl
mobi epub
od 34,43 zł
(dla stałych klientów)
38,25 zł ebookpoint.pl
mobi epub
40,05 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  27,00 zł
w programie Nexto Premium
42,75 zł nexto.pl
mobi epub
45,00 zł empik.pl
mobi epub
45,00 zł publio.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
45,00 zł legimi.com
mobi
40,50 zł zinamon.pl
epub
40,50 zł zinamon.pl

David Mitchell - inne e-booki

E-booki podobne do "Czasomierze"