ISBN:9788374880428

Zarządzanie w służbie zdrowia

Autor: Marek Durlik

Wydawnictwo: Placet

Stron: 90

Opłacalność: 29.71 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 26.74 zł.

Oszczędzasz: 26%

Niniejsze opracowanie jest propozycją dyskusji oraz ma na celu wskazać menedżerom ochrony zdrowia i wyższemu personelowi szpitali w Polsce, jakie są możliwe kierunki doskonalenia procesów leczenia przy jednoczesnej poprawie efektywności funkcjonowania szpitali. Tak się złożyło, że szpitalnictwo przez wiele lat, po wyjściu naszego kraju z gospodarki planowanej centralnie, pozostało niejako “skansenem” starych centralistycznych organizacji i starych biurokratycznych metod zarządzania. Ten styl zarządzania nie przystaje dzisiaj ani do współczesnej polskiej gospodarki ani nawet do systemu edukacji (vide dobrze funkcjonujące całkowicie zdecentralizowane niepubliczne szkolnictwo wyższe). Od lat polski rynek usług medycznych oczekuje radykalnych rozwiązań, które polską ochronę zdrowia wprowadzą na tory gospodarki rynkowej.
Dyskusja nad koniecznymi zmianami w systemie opieki zdrowotnej prowadzona jest często, jednak przez polityków nie dysponujących koniecznym zasobem wiedzy, często straszących pacjentów – potencjalnych wyborców – widmem prywatyzacji szpitali.
Doskonalenie jakości funkcjonowania i radykalna poprawa ekonomiki ochrony zdrowia jest dzisiaj naczelnym programem ogólnokrajowym, który ma uzyskać przyzwolenie wszystkich sił społecznych i politycznych w kraju.
Na pewno wiele tez przedstawionych w niniejszej pracy ma charakter dyskusyjny, ale ważne jest, żeby zgodzić się co do podstawowych zasad i rozpocząć pilnie prace przygotowawcze poprzedzające wdrażanie.
Dlatego też już dziś trzeba rozwiązać zagadnienie decentralizacji w ochronie zdrowia przez decyzje podejmowane na szczeblu państwa.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 26.74 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
26.74 zł gandalf.com.pl
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
28.80 zł ibuk.pl
pdf
29.19 zł swiatebookow.pl
pdf
30.57 zł ebuczek.pl
pdf
30.73 zł legimi.com
pdf
30.73 zł virtualo.pl
pdf
32.40 zł zinamon.pl
pdf
  18.00 zł
w programie Nexto Premium
33.48 zł nexto.pl
pdf
36.00 zł publio.pl

E-booki podobne do "Zarządzanie w służbie zdrowia"