ISBN:9788375157130

Sekretne życie drzew

Autor: Peter Wohlleben

Wydawnictwo: Otwarte

Stron: 256

Opłacalność: 7.65 zł/100 stron

Zdumiewająca, ale i niepokojąca opowieść o tym, czym naprawdę są drzewa, a są czymś więcej niż nam się wydaje.

Porozumiewanie się, troska o organizmy słabe, pomaganie „dzieciom”, doświadczanie wrażeń, odczuwanie i pamięć. Tego wszystkiego nie spodziewamy się ze strony organizmów należących do królestwa roślin, a jednak drzewa i ich obyczaje nas zaskakują. Peter Wohlleben, z zawody leśnik, z zapałem dzieli się z nami swą rozległą i fascynującą wiedzą o lesie i jego wiekowych mieszkańcach.

Las stanowi zorganizowaną społeczność, skomplikowany ekosystem, w którym dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które komunikują się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe! Leśniczy Peter Wohlleben snuje fascynujące historie o zdumiewających zdolnościach drzew. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych i dzieli się swoimi obserwacjami z codziennej pracy w lesie. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy.

Książka ta zabiera nas w głąb leciwego lasu odsłaniając przed nami jego tajemnice, ale też opowiada o losie drzew posadzonych ludzką rękę, oraz tych żyjących samotnie w mieście czy nad brzegami rzek.

 

 

„Wydawałoby się, że o drzewach wiemy wszystko. A jednak nie. Ta książka odkryje przed Wami naprawdę sekretne życie drzew – istot tak nam bliskich i jednocześnie tak nieznanych. Czytałem ją nie tylko z zaciekawieniem, ale i ze wzruszeniem”.

Adam Wajrak

 

 

„Książka ta powinna znaleźć się na półce każdego, komu zależy na zrozumieniu przyrody i na jej losie, kto ma zielone serce”.

Maja Popielarska

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 1 ofert ebooków od 19.59 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
19.59 zł
(z kodem prom.)
19.59 zł woblink.pl

Peter Wohlleben - inne e-booki