Wydawca: Otwarte

Znaleziono: 492 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 24.49 zobacz oferty z 1 księgarni
   Jak wspaniale jest – wśród tylu autorów chcących opisać tylko swój mały światek – odnaleźć od czasu do czasu takiego, który próbuje opisać świat w całości. Nawet jeśli to niemożliwe, jest to piękna próba.Martín... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 22.39 zobacz oferty z 1 księgarni - premiera: 2016-09-14
  Zdumiewająca, ale i niepokojąca opowieść o tym, czym naprawdę są drzewa, a są czymś więcej niż nam się wydaje. Porozumiewanie się, troska o organizmy słabe, pomaganie „dzieciom”, doświadczanie wrażeń, odczuwanie i... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 24.49 zobacz oferty z 1 księgarni
  Początek XX wieku. Mroźna zima. Na świat przychodzi Stazja, córka najsłynniejszego w carskiej Rosji gruzińskiego wytwórcy czekolady. Wraz ze Stazją i kolejnymi pokoleniami rodziny Jaszich zanurz się w gąszcz historii najkrwawszego ze... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 25.19 zobacz oferty z 1 księgarni - premiera: 2021-04-14
  Za każdym razem gdy Selmie śni się okapi, na mieszkańców jej wioski pada blady strach. Sen ten oznacza bowiem, że w ciągu 24 godzin ktoś z nich umrze. Kto i w jakich okolicznościach pozostaje niewyjaśnione. Każdy próbuje... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 25.19 zobacz oferty z 1 księgarni
  Koguty okłamujące kury? Zawstydzone konie? Łanie pogrążone w żałobie? To przejawy fantazji ekologów czy naukowo udowodnione fakty z życia zwierząt? Czy bogate życie uczuciowe nie jest zastrzeżone jedynie dla ludzi?Peter Wohlleben,... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 24.49 zobacz oferty z 1 księgarni
  Druga połowa XX wieku. Zimna wojna. Kitty Jaszi i jej brat Kostia żyją po dwóch stronach żelaznej kurtyny. On jest radzieckim oficerem zaangażowanym w budowę podwodnych okrętów atomowych, ona odnoszącą sukcesy piosenkarką. Dla... (więcej)
 • od 23.99 zł Brak ofert
  Gdy wieczorami patrzysz w niebo, widzisz tylko tajemniczą i niepokojącą przestrzeń. Granatowa otchłań przetykana mrugającymi gwiazdami stanowi zagadkę, nad którą pewnie się zastanawiasz. Jednak naukowy język, którym zwykle... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 23.79 zobacz oferty z 1 księgarni - premiera: 2020-11-02
  Znajomy negocjator policyjny powiedział mi kiedyś: „Obserwuj ludzi, gdy wszystko wokół się wali. W chwilach kryzysu dużo można zobaczyć”. Gdy więc wybuchła pandemia, obserwowałem uważnie. I robiłem... (więcej)
 • od 18.99 zł Brak ofert
  Jeśli spotkałeś się z opinią, że korniki to pasożyty niszczące zdrowy las, a wilki to tylko niebezpieczne drapieżniki, które wymagają odstrzału, to sprawdź, jakie są fakty. W swojej kolejnej książce Peter Wohlleben ujawnia... (więcej)
 • od 29.99 zł Brak ofert
  Anglia, IX wiek. Wikingowie plądrują i zajmują ziemie kolejnych anglosaskich królestw. Uhtred, syn ealdormana Northumbrii, trafia do duńskiej niewoli po tym, jak jego ojciec zginął w walce z najeźdźcami. Dorasta wśród wikingów, żyje... (więcej)
 • od 21.74 zł Brak ofert
  Islandia – wyspa aktywnych wulkanów i olbrzymich lodowców, gorących źródeł i tysięcy wodospadów. Miejsce, o którym marzy wielu turystów. Obszar równy jednej trzeciej powierzchni Polski zamieszkany przez niespełna czterysta tysięcy... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 27.99 zobacz oferty z 1 księgarni
  Odpowiedni zestaw bakterii w przewodzie pokarmowym jest niezbędny do zachowania zdrowia. Tymczasem niewłaściwa dieta i nadużywanie antybiotyków niszczą naszą wewnętrzną florę bakteryjną, doprowadzając do współczesnych plag – alergii,... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 34.30 zobacz oferty z 1 księgarni
  ROK 1987. Związek Radziecki trzęsie się w posadach. W Gruzji coraz wyraźniej słychać głosy nawołujące do niepodległości. W zmieniającym się, ogarniętym chaosem, ale też tętniącym życiem Tbilisi dorastają cztery przyjaciółki:... (więcej)
 • od 29.99 zł Brak ofert - premiera: 2016-03-21
  Powieść okrzyknięta najlepszą książka francuską 2015 roku. Autorka przedstawiając perypetie głównego bohatera odmalowuje rozległą panoramę współczesnego Paryża i jego mieszkańców: od producentów filmowych,... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 25.49 zobacz oferty z 1 księgarni - premiera: 2021-09-15
  To najpiękniejsza kremówka w cukierni książek popularnonaukowych. Janina Bąk, autorka książki „Statystycznie rzecz biorąc” Jesteś pewien, że widziany przez ciebie rekin to nie jakaś mała rybka? I że... (więcej)
 • od 37.99 zł Brak ofert
  „Zimowy monarcha” mistrzowsko łączy klasyczną legendę i opowieść o nieustraszonym Arturze z emocjonującą historią walk o władzę rozgrywających się w tajemniczych, mrocznych czasach.Gdy król Brytanii Uther żegna się z życiem,... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 27.99 zobacz oferty z 1 księgarni
  Czeczenia, 1995: Nura ma siedemnaście lat, gdy rosyjski oddział wkracza do jej rodzinnej wioski. Jeszcze niedawno dziewczyna pragnęła uciec z domu, w którym panują surowe prawa przodków, a codzienne życie regulują normy kodeksu... (więcej)
 • od 15.59 zł Brak ofert
  „Poruszająca i lodowato piękna opowieść”.Ignacy Karpowicz„To naprawdę opowieść o całym życiu. Z początkiem w zimnej chacie i końcem w zimnym śniegu. Ta krótka historia jest zabawna, momentami wzruszająca i ma wielką zaletę: nie... (więcej)
 • Nieważne, czy już jesteś z kimś, czy dopiero o tym myślisz – książka, którą masz przed sobą, uświadomi ci, jak wiele może zyskać twoja relacja z najbliższą osobą dzięki twojemu nastawieniu i jak znaczący wpływ na twoje... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 27.99 zobacz oferty z 1 księgarni
  Wyobrażenia o wszechświecie formułowane od wieków okazały się zbiorem przybliżeń lub nonsensów. Mówienie z pewnością o czymkolwiek jest więc, jak pisze autor tej książki, nie tylko bezczelnością, ale – co gorsza –... (więcej)
 • od 29.99 zł Brak ofert
  Rok 1946. Henry McAllan przenosi się z żoną Laurą z Memphis na farmę w delcie Missisipi. Gdy on prowadzi plantację, ona walczy z przytłaczającą codziennością wychowywania córek w domu bez prądu i wody, pod okiem kłótliwego... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 22.49 zobacz oferty z 1 księgarni
  Kochasz przyrodę i każdą wolną chwilę spędzasz na świeżym powietrzu? Ta książka zmieni twój zwyczajny spacer w fascynującą wyprawę. Rośliny, zwierzęta, niebo… to niewyczerpane źródła informacji na temat otaczającego nas... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 26.59 zobacz oferty z 1 księgarni
  Wielki węgierski sen Orbána 17 września 2006 roku Węgrzy słyszą słynne słowa Ferenca Gyurcsánya, premiera kraju: „kłamaliśmy rano, kłamaliśmy wieczorem”. Na ulice wychodzą dziesiątki tysięcy osób, największe od roku 1989... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 39.90 zobacz oferty z 1 księgarni
  Emma już nie mieszka przy Folgate Street 1, na jej miejsce wprowadza się Jane. Obie lokatorki, obecna i była, są do siebie bardzo podobne: kolor włosów, rysy twarzy, pragnienie rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Ultranowoczesne mieszkanie... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 25.49 zobacz oferty z 1 księgarni
  Cześć! Jesteśmy Lina i Mia. Jako fanatyczki żywieniowe postanowiłyśmy – z pomocą profesora medycyny Stiga Bengmarka – wgryźć się w temat związku odżywiania ze stanem zdrowia. Zaczęłyśmy prowadzić bloga o diecie przeciwzapalnej i... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: