ISBN:9788375157369

Vernon Subutex. Tom 1

Autor: Virginie Despentes

Wydawnictwo: Otwarte

Stron: 376

Opłacalność: 5.32 zł/100 stron

Powieść okrzyknięta najlepszą książka francuską 2015 roku. Autorka przedstawiając perypetie głównego bohatera odmalowuje rozległą panoramę współczesnego Paryża i jego mieszkańców: od producentów filmowych, bogatych mieszczan, politycznych i religijnych radykałów, po emigrantów, przestępców, narkomanów i byłe gwiazdy porno.

Vernon Subutex, miłośnik muzyki, alkoholu i narkotyków, stopniowa traci pieniądze, prace i przyjaciół. Wyrzucony na bruk z jedną walizką tuła się po Paryżu w poszukiwaniu schronienia. Odwiedza mieszkania bliższych i dalszych znajomych, byłych kochanek i zupełnie obcych, przypadkowych ludzi. Spotykani przez niego paryżanie to prawdziwa galeria osobliwości. Tymczasem zawartość walizki Vernona niepokoi kilka wpływowych osób…

Virginie Despentes w swej najnowszej książce skanuje francuskie społeczeństwo balansujące na krawędzi śmierci. „Vernon Subutex” to przejmujący dreszczem obraz świata, który stworzyliśmy, w którym żyjemy i który coraz mniej nadaje się do życia.

Gdy większość dzisiejszej literatury popularnej przypomina melodyjki z supermarketu, »Vernon Subutex« jest jak punk rock – szybki, ostry, prawdziwy i wściekły na świat.

- Jakub Żulczyk

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 1 ofert ebooków od 19.99

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
19.99 zł woblink.pl

Virginie Despentes - inne e-booki