Powołanie lidera biznesu. Refleksja

Autor: Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Sercanów

Oszczędzasz: 10%

Watykański podręcznik etyki dla przedsiębiorców.
Papieska Rada „Iustitia et Pax” opublikowała przewodnik etyki dla biznesmenów. Nosi on tytuł „Powołanie lidera biznesu” i jest pokłosiem seminarium, na którym chrześcijańscy przedsiębiorcy starali się wyciągnąć dla siebie wnioski encykliki społecznej Benedykta XVI „Caritas in veritate”. Odbyło się ono w Rzymie w 2011 roku.
W swoim dokumencie Papieska Rada „Iustitia et Pax” proponuje liderom biznesu zestaw praktycznych działań, którymi mogą się oni kierować w służbie dla dobra wspólnego. Ciekawym aneksem do dokumentu jest tzw. „Rachunek sumienia lidera biznesu”, w którym padają pytania m.in. o to, czy przedsiębiorca postrzega pracę jako dar od Boga, czy poprzez swoją pracę działa na rzecz kultury życia oraz czy stara się ulepszać swoje życie zawodowe poprzez pogłębianie swojej znajomości nauki społecznej Kościoła.
Dokument stanowi cenną pomoc dla przedsiębiorców działających w szeroko rozumianych instytucjach biznesowych, zarówno wielkich korporacjach, jak i średnich lub małych firmach.
Prezentacja polskiego wydania dokumentu odbyła się 10 października 2012 roku w Warszawie. Zorganizowała ją Katolicka Agencja Informacyjna we współpracy z Duszpasterstwem Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” Księży Sercanów oraz Wydawnictwem Księży Sercanów „DEHON”.

Najlepsza cena: Rawelo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 1 ofert ebooków od 14,40

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
14,40 zł ravelo.pl

Praca zbiorowa - inne e-booki

E-booki podobne do "Powołanie lidera biznesu. Refleksja"