ISBN:9788375695106

Ronald Reagan. Duchowa biografia

Autor: Paul Kengor

Wydawnictwo: Rafael

Stron: 440

Opłacalność: 6.03 zł/100 stron

Oszczędzasz: 24%

Bestseller „New York Timesa”!

„Róbmy tylko to, co moralnie słuszne, wtedy nigdy nie popełnimy błędu” – to było jedno z pierwszych poleceń prezydenta Reagana wydane członkom jego administracji. Czy dzięki tej i podobnym zasadom odbudował morale Ameryki, zorganizował i przewodził światowej krucjacie wolności, zapowiedział i wyrzucił komunizm na śmietnik historii, wygrał zimną wojnę i pokonał Imperium Zła, przy okazji odbudował potęgę gospodarczą i militarną swojego kraju?

Wyjątkowa i oryginalna biografia, bez której nie sposób zrozumieć Ronalda Reagana, jego działań i politycznego sukcesu. Ale – co stanowić będzie szalenie ciekawe odkrycie dla polskiego czytelnika – dopiero lektura tej biografii w pełni uświadamia fenomen upadku komunizmu i odzyskania przez Polskę wolności.

„Fascynująca... Całkowicie zmienia historyczne spojrzenie na Ronalda Reagana i na jego miejsce w historii dwudziestego wieku. Jest to pozycja obowiązkowa, jeśli chodzi o historię polityczną”.

Donald M. Goldstein, współautor At Dawn We Slept

„Paul Kengor zabiera czytelnika w głębiny, do których żaden pisarz jak dotąd nie dotarł – do duszy Ronalda Reagana. Kengor funduje zarówno historykom, jak i laikom oryginalne i pouczające spojrzenie na jednego z najważniejszych przywódców w historii Ameryki”.

Peter Schweizer, autor Wojny Reagana

„Książka ukazuje głęboki wpływ, jaki na administrację, politykę i charakter Reagana miała jego wiara”.

„Washington Times”

„Nareszcie książka, która nie tylko opisuje wiarę mojego ojca, ale która czyni to także w sposób właściwy”.

Michael Reagan

„Niesamowita, gruntowanie udokumentowana prezentacja roli, jaką w jego życiu i przywództwie prezydenta Reagana odgrywała wiara w Boga i Chrystusa! Po przeczytaniu tej doskonałej książki Paula Kengora zrozumiałym się stanie, dlaczego ci, którzy także dzisiaj usiłują wycofać z życia publicznego wszelkie odwołania do religii, starają się szczególnie o splamienie reputacji Reagana. Dzięki tej książce będzie to dla nich trudniejsze niż kiedykolwiek”.

Don Hodel, sekretarz spraw wewnętrznych w administracji Reagana

„Dobrze zorientowany autor jasno zaprezentował duchowość Ronalda Reagana. Dlaczego taka pozycja ukazuje się tak późno? Po części spowodowane jest to pokorą i skromnością prezydenta Reagana. Zarówno media, jak i biografowie zazwyczaj nie podejmowali wątku prezydenckiej wiary i bezgranicznego zaufania Bogu. Paul Kengor ukazuje nam teraz wnętrze serca i duszy tego wielkiego człowieka”.

Sędzia William P. Clark, doradca do spraw bezpieczeństwa wewnętrznego w administracji Reagana

Paul Kengor jest profesorem nauk politycznych w Grove City College w Pensylwanii oraz dyrektorem wykonawczym Center for Vision & Values, instytutu zajmującego badaniami i analizami politycznymi. Jest również zewnętrznym członkiem Hoover Institution on War, Revolution, and Peace na Uniwersytecie Stanforda. Autor znakomitej książki Ronald Reagan i obalenie komunizmu (A.M.F. Plus Group, Warszawa 2007). Publikuje w kilkunastu najważniejszych pismach amerykańskich. Mieszka z żoną Susan i dziećmi: Paulem, Mitchem, Amandą i Abigail w Grove City w stanie Pensylwania.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 26.54 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
26.54 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
od 24.50 zł
(dla stałych klientów)
27.22 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
27.92 zł inverso.pl
mobi epub pdf
29.67 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
29.79 zł virtualo.pl
mobi epub pdf
  20.94 zł
w programie Nexto Premium
32.46 zł nexto.pl
mobi epub pdf
od 6.99 zł
(w abonamencie)
34.90 zł legimi.com
mobi epub pdf
34.90 zł publio.pl
mobi epub
29.67 zł woblink.pl
mobi epub
29.79 zł empik.pl
mobi epub
29.79 zł swiatebookow.pl
mobi epub
31.50 zł swiatksiazki.pl

Paul Kengor - inne e-booki

E-booki podobne do "Ronald Reagan. Duchowa biografia"