ISBN:9788375797626

Kanon medycyny chińskiej Żółtego Cesarza. Nowy przekład Neijing Suwen z komentarzem

Autor: Maoshing Ni

Wydawnictwo: Galaktyka

Oszczędzasz: 20%

Traktat napisany jest w formie dialogu między Huang Di i jego ministrami. Zawiera bogactwo wiadomości z zakresu etiologii, fizjologii, diagnozy, terapii i profilaktyki chorób, jak również głęboką wiedzę o etyce, psychologii i kosmologii. Wszystkie wspomniane zagadnienia są omówione w kontekście holistycznego podejścia, zgodnie z którym życie jest całością powstałą z połączenia i wzajemnego oddziaływania składających się na nie zjawisk. Książka ta ukazuje naturalne prawa rządzące wszechświatem, a jednocześnie zawiera szereg praktycznych rad, pomocnych w kreowaniu długiego, szczęśliwego i zdrowego życia.

„«Kanon medycyny chińskiej Żółtego Cesarza» to najstarsze w dziejach ludzkości klasyczne dzieło medyczne spisywane już od IV w p.n.e. Tak jak Hipokrates z Kos (460–377 p.n.e.) uważany jest za ojca medycyny europejskiej, tak Huang Di zwany Żółtym Cesarzem, uznawany jest za prekursora medycyny Wschodu.
Ten system medyczny to nie tylko wiedza o długowieczności osiąganej dzięki precyzyjnej diagnostyce czy znajomości działania pokarmów i ziół, lecz także pojmowanie tego, jak odnaleźć harmonię we własnym wnętrzu i jedność z tym, co nas otacza. Ta pradawna, unikatowa wiedza medyczna określa współczucie jako najważniejszy składnik niesienia pomocy choremu. W ten sposób staje się bliska współczesnej nam filozofii chrześcijańskiej i wytycza kierunek medycynie Zachodu” – dr n. med. Wiesława Stopińska, autorka książki „Medycyna między Wschodem a Zachodem”

„«Neijing Suwen» autorstwa legendarnego cesarza Huang Di to jeden z najstarszych tekstów źródłowych medycyny chińskiej, a zarazem wielkie dzieło taoizmu. Od ponad dwóch tysięcy lat stanowi podstawę nauczania medycyny w Chinach. Jest w dalszym ciągu równie aktualne, jak przed wiekami. Jasno ukazuje znaczenie harmonii i równowagi między środowiskiem a zdrowiem ludzkim. To holistyczne, niezwykle klarowne objaśnienie życia ludzkiego, emocji i fizycznych reakcji organizmu na zewnętrzne zmiany środowiska geograficznego, oddziaływań klimatycznych i pór roku. Neijing objaśnia naturalny sposób utrzymania lub odzyskania zdrowia.
W czasach wyrafinowanych technologii medycznych i potężnej farmakologii medycyny akademickiej wiedza zawarta w Neijing Suwen wcale nie jest przeżytkiem – pozwala lepiej zrozumieć siebie oraz rolę środowiska, w którym żyjemy.
Doskonałe polskie tłumaczenie «Neijing Suwen» stanowi wyjątkową okazję do poznania jednego z najważniejszych dzieł dawnej tradycji Chin. To obowiązkowa i zarazem fascynująca lektura przeznaczona nie tylko dla osób zainteresowanych medycyną chińską – akupunkturą, ziołolecznictwem i dietetyką – lecz także dla wszystkich uznających holistyczny obraz świata i człowieka oraz świadomych wpływu środowiska na zdrowie i szczęśliwe życie” – dr Marek Kalmus, Instytut Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia

„Ta książka to wielkie, klasyczne dzieło prezentujące tradycyjną medycynę chińską. Dzięki konwencji dialogu ucznia z mistrzem, trudne zagadnienia z zakresu filozofii, diagnostyki i leczenia, stanowiące integralną część tego starożytnego systemu medycznego, zostały przedstawione w przystępny i zrozumiały sposób.
Poznanie i stosowanie zawartych tu zasad może przyczynić się do spełnienia marzeń o zdrowym, szczęśliwym i twórczym życiu. Po tę pozycję powinien sięgnąć każdy lekarz studiujący tradycyjną medycynę chińską, jeśli chce być skutecznym w swojej pracy” – lek. med. Grażyna Frunze

Najlepsza cena: Inverso
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.38 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 55.99 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
55.99 zł inverso.pl
mobi epub
od 50.52 zł
(dla stałych klientów)
56.13 zł ebookpoint.pl
mobi epub
56.13 zł septem.pl
mobi epub
56.18 zł gandalf.com.pl
mobi epub
59.42 zł ibuk.pl
mobi epub
63.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  41.94 zł
w programie Nexto Premium
65.01 zł nexto.pl
mobi epub
69.90 zł woblink.pl
mobi epub
69.90 zł swiatebookow.pl
mobi epub
69.90 zł litres.pl
mobi epub
69.90 zł publio.pl

E-booki podobne do "Kanon medycyny chińskiej Żółtego Cesarza. Nowy przekład Neijing Suwen z komentarzem"