ISBN:9788375828030

Mapologia

Autor: Katarzyna Szafranowska

Wydawnictwo: Złote Myśli

Oszczędzasz: 23%

Większość ludzi wykorzystuje zaledwie ułamek możliwości swojego umysłu.

Chcesz poznać sprawdzone techniki pozwalające uwolnić ukryty potencjał umysłu?

Jak dzięki mapom myśli* zwiększyć potencjał swojego umysłu i wykorzystać go lepiej w każdej dziedzinie swojego życia?

*Mapa myśli - szczególny rodzaj tworzenia notatek, pobudzający obie półkule ludzkiego mózgu - w przeciwieństwie do tradycyjnego notowania linearnego.

Czy wiesz, że dzięki użyciu między innymi słów, symboli, kolorów, rytmu, efektu trójwymiarowości i rysunków uaktywniają się wszystkie ośrodki mózgu? Pobudzona zostaje zarówno prawa półkula odpowiadająca za wyobraźnię, marzenia, rytm, postrzeganie przestrzeni, jak i lewa, której domeną są: logika, linearność, analiza, słowa i liczby.

Opracowana przez naukowców i badaczy ludzkiego mózgu technika map myśli pozwala wykorzystać cały potencjał swojego umysłu w różnych dziedzinach życia - rozwiązywaniu problemów, nauce, kreatywnym myśleniu, realizacji celów. (źródło - Wikipedia). Brzmi niewiarygodnie? Przeczytaj całość...

Dlaczego nie korzystasz w pełni z potencjału, który został Ci dany?

Na pewno słyszałeś kiedyś, że większość ludzi wykorzystuje tylko mały procent ze swojego potencjału umysłowego. Nie chodzi tutaj tylko o naukę i słabsze oceny w szkole. Chodzi bardziej o tak ważne dla przyszłego sukcesu cechy jak: pomysłowość, kreatywność, konstruktywne myślenie. Do tego również wykorzystywany jest nasz umysł.

Skoro tak niewiele osób dostrzega i korzysta ze swojego potencjału, to nic dziwnego, że stosunkowo niewiele osób osiąga sukces i realizuje swoje cele. W końcu nie mogą tego osiągnąć, gdy ich umysł pracuje tylko na pół gwizdka. To trochę tak, jakby jechać Ferrari tylko na pierwszym biegu. Masz superszybki samochód, ale nie możesz wykorzystać całego jego potencjału, więc i tak będziesz jechać wolno.

Dlaczego tak mało osób wie o mapach myśli, a jeszcze mniej osób je wykorzystuje w praktyce?

Istnieje wiele technik (m.in. mapy myśli) pozwalających wykorzystać cały swój potencjał i to praktycznie "od ręki". Mało kto o tym wie, że mapy myśli to nie tylko „zaawansowane” notatki, które równie dobrze możesz robić na małej kartce papieru, pisząc tak jak w szkole. Robiąc notatki w linearny (tradycyjny) sposób, nie współpracujesz z naturalnym systemem działania Twojego mózgu, a przez to ograniczasz jego działanie. Pisanie całych ciągów zdań angażuje do działania tylko lewą półkulę mózgu, podczas gdy prawa półkula (kreatywna i obrazowa) pozostaje niewykorzystana.

Nie wierzysz? Zastanów się, ile razy podczas pracy nad jakimś projektem zdarzyło Ci się mieć kilkaset pomysłów, a potem okazało się, że żaden z nich nie jest wystarczająco dobry? No właśnie. Mózg pracuje skojarzeniami. Nie tworzy logicznych i gramatycznych ciągów na temat jednej rzeczy, tylko swobodnie skacze po różnych tematach. Robiąc zwyczajne notatki, dosłownie ograniczasz swoje myślenie i potencjał umysłu.

I to właśnie tutaj kryje się sekret skuteczności mapy myśli. Dzięki opracowanemu przez naukowców sposobowi tworzenia map angażujemy i synchronizujemy działanie obu półkul naszego mózgu. Przy robieniu mapy myśli wykorzystywany jest cały Twój potencjał umysłowy, a nie tylko połowa - stąd i Twoje rezultaty będą dużo lepsze.

Tylko pomyśl, jak wiele to może Ci dać. Od dzisiaj, po nauczeniu się kilku prostych technik wykorzystania mapy myśli, możesz dosłownie podwoić swoją kreatywność, pomysłowość, szybkość myślenia oraz zdobyć dużo więcej wiedzy z książek czy szkoleń.

Czego ciekawego nauczy mnie ta książka?

 • jeśli jesteś uczniem lub studentem - przestaniesz nieskuteczne notować wiadomości z wykładów i będziesz poświęcał mniej czasu na naukę do testów i egzaminów. Dowiesz się, jak skutecznie notować i zapamiętywać wiedzę,
 • z każdej przeczytanej książki wyciągniesz dużo więcej informacji i jeszcze zrobisz takie notatki, które pozwolą Ci zgromadzić w jednym miejscu najważniejszą wiedzę z całej książki,
 • poradzisz sobie z zalewem informacji , której jest zbyt dużo, a z której trzeba wybrać to, co najlepsze w danym momencie dla Ciebie,
 • staniesz się osobą bardziej kreatywną, a przez to będziesz mieć więcej pomysłów na rozwiązywanie problemów lub znajdziesz więcej sposobów na to, aby np. się wzbogacić,
 • przyspieszysz wykonanie swojej pracy dzięki mądremu planowaniu oraz odpowiedniej przemyślanej realizacji zadań

  "W kursie zawarte było dużo informacji nt. tworzenia map myśli, podawane były praktyczne przykłady oraz w każdej części kursu były ćwiczenia do wykonywania "na bieżąco" co bardzo mi się podobało. Dodatkowo tricki rozwojowe - po prostu świetne, i też między innymi przez nie polecam ten kurs innym Przydatne były również bonusy, ponieważ zarówno ja, jak i paru znajomych mieliśmy problemy jakie gałęzie dobrać oraz sposób ich rysowania.

  Uczyłem się podstaw map myśli u Marka Szurawskiego, jednak to właśnie tutaj znalazłem odpowiedni dla mnie sposób. Dziękuję Pozdrawiam."

  - Bartek

  "O ile technika map myśli jest już dość dobrze znana o tyle nie spotkałem się jeszcze nigdzie z podejściem do tematu, które ukazałoby i podkreśliło liczne zalety tej techniki w sposób który NAPRAWDE zmotywowałby i zainspirował do podjęcia pracy i wysiłku, które są konieczne przy rozpoczynaniu przygody z tworzeniem map myśli. „Mapologia” ukazuje podejście do tematu w sposób bardzo praktyczny a Czytelnik zostaje uwolniony od treści, które przepełniają wszystkie "nadęte, opasłe tomiska" co niewątpliwie jest zaletą ponieważ ukazuje łatwość czegoś co w istocie przy odpowiednim podejściu jest łatwe.

  Kurs jest PRAKTYCZNY a sposób prezentacji tematu potrafi zmienić podejście czytelnika i uświadomić mu, że mapa NIE MUSI a MOŻE być taka czy taka. Ukazuje przez to że można tworzyć je swobodnie i na luzie, że nie ma ZASAD rozumianych jako OBOWIĄZKI a jedynie pomocne porady a tak naprawdę najważniejsze jest to, żeby taka mapa była po prostu czytelna i użyteczna. Dlatego właśnie polecam ten kurs!" -

  Co jeszcze zyskasz dzięki wykorzystaniu strategii

  tworzenia map myśli?

 • zwiększysz swoją produktywność i skuteczność działania, przez co w mniejszej ilości czasu zrobisz i osiągniesz dużo więcej,
 • zaczniesz dostrzegać możliwości i szanse, których nikt inny nie zauważy i nawet o nich nie pomyśli,
 • będziesz podejmować bardziej przemyślane i skuteczniejsze decyzje, które pozwolą Ci wybrać dla siebie to, co najlepsze i co przyniesie Ci największe korzyści,
 • przełamiesz blokadę pierwszych minut, czyli to, gdy chcesz coś wymyślić, a nic nie przychodzi Ci do głowy i masz pustkę,
 • szczegółowo zaplanujesz swoje cele, które będą dla Ciebie dosłownie mapą dojścia do celu, która pozwoli Ci szybciej zrealizować marzenia

  O autorce:

  Katarzyna Szafranowska po studiach w 2002 roku rozpoczęła karierę trenera szybkiej nauki. W ciągu lat bogatych w nowe doświadczenia prowadziła kilkadziesiąt 2-miesięcznych kursów i setki krótkich szkoleń. Ok 700 osób trenowało tworzenie map myśl pod jej okiem. Coach kinezjologii edukacyjnej, grafolog, doradca personalny. Autorka 14 książek i kursów o szybkiej nauce i rozwoju osobistym. Założycielka ogólnopolskiego klubu rozwoju umysłowego i osobistego "Klub DaVinci" oraz firmy szkoleniowej Synergia.

  "Jest to prostsze niż u Buzana, a równie skuteczne. Do przyswojenia w kilkanaście minut. Ludzkie podejście do normalnego człowieka, nie żebym nie cenił Buzana, ale jest on na razie poza zasięgiem ludzi tzw. przeciętnych. Bardzo polecam ten kurs!"

  Chcesz, aby Twój umysł był jak Ferrari?

  To chyba oczywiste, że każdy z nas chce w pełni wykorzystać swój potencjał i wznieść się na wyżyny swoich możliwości w życiu. Ale większość ludzi tylko tego chce, a zupełnie nic w tym kierunku nie robi. Ty możesz zachować się inaczej niż reszta.

  Skoro czytasz ten tekst, to znaczy, że chcesz wykorzystać potencjał swojego umysłu i zwiększyć w ten sposób swoje możliwości w każdej dziedzinie swojego życia. Dlaczego masz z tym zwlekać i odkładać na później? Działaj natychmiast. Zdobędziesz przewagę nad ludźmi, którzy nie wykorzystują w pełni możliwości swojego umysłu.

 • Najlepsza cena: eBookpoint
  LUB
  Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

  Znaleziono 8 ofert ebooków od 24.79 zł

  Formaty Cena Księgarnia
  mobi epub
  29.00 zł swiatksiazki.pl
  pdf
  od 22.31 zł
  (dla stałych klientów)
  24.79 zł ebookpoint.pl
  pdf
  25.60 zł inverso.pl
  pdf
  27.84 zł ibuk.pl
  pdf
    19.20 zł
  w programie Nexto Premium
  29.76 zł nexto.pl
  pdf
  32.00 zł legimi.com
  pdf
  32.00 zł publio.pl
  pdf
  32.00 zł virtualo.pl

  E-booki podobne do "Mapologia"