ISBN:9788376425757

Ukryta Toskania

Autor: John Keahey

Wydawnictwo: Wydawnictwo Pascal

Oszczędzasz: 10%

Toskania to nie tylko dobrze znane z pocztówek malownicze pagórki, cyprysy, Florencja czy Siena. To także brukowane uliczki zagubionych wiosek, doskonała kuchnia, bogactwo sztuki i przede wszystkim – wspaniali ludzie.

 

Otwórz drzwi mało znanych miejsc w sercu Toskanii i zobacz, co się za nimi kryje!

 

John Keahey zabierze cię w niezapomnianą podróż przez jeden z najbardziej fascynujących regionów Włoch. Przeżyjesz wspaniałą toskańską przygodę – kulturową, historyczną i obfitującą w apetyczne opisy kulinarne. Ten przewodnik, a zarazem osobisty dziennik autora, zaprowadzi cię do miejsc, o których mało kto słyszał. To książka dla ciekawego świata podróżnika, który chce wiedzieć, jak wybierać kierunek i organizować bazę wypadową, do której wraca się wieczorami, a każdego poranka znów rusza dalej bez żadnego planu w głowie.

 

Ukryta Toskania” jest czymś więcej niż tylko przewodnikiem. Ukazuje miasta i wioski Toskanii, zbliża do ludzi, którzy tam mieszkają.

Robert Hellenga, autor The Sixteen Pleasures oraz The Fall of a Sparrow

 

Jeżeli kiedykolwiek staniesz na rozstaju toskańskich dróg, rzuć monetą i niech los zdecyduje, którym szlakiem podążać. I trzymaj się z dala od autostrad!

 

Zanim zaserwowano testaroli, jak za sprawą czarów pojawiła się przede mną kolejna „bezimienna przystawka”: purée z pomidorów, ziemniaków i marchwi, podane na ciepło wraz z trzema małymi podpieczonymi grzankami. „To wszystko można zjeść tylko tutaj”, oznajmił Filippo, a ja nie mogłem się z nim nie zgodzić; nigdzie wcześniej nie jadłem takich przystawek.

 

Prostota wydaje się tutaj królować. Jest tagliata de tonno, przyrządzana z sowitego kawałka upieczonego tuńczyka wraz z posiekanymi pistacjami. Głodny miłośnik owoców morza ma okazję spróbować zupy chlebowej z małżami – na dnie miski kładzie się chleb, zazwyczaj jedno- lub dwudniowy, na nim małże, a całość zalewa się rosołem.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 31.40 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
32.11 zł swiatebookow.pl
mobi epub
32.11 zł ibuk.pl
mobi epub
33.85 zł vagabook.pl
mobi epub
34.83 zł gandalf.com.pl
mobi epub
  20.94 zł
w programie Nexto Premium
34.90 zł nexto.pl
mobi epub
34.90 zł publio.pl
mobi epub
34.90 zł litres.pl
mobi
31.40 zł zinamon.pl
epub
31.40 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Ukryta Toskania"