Targowisko próżności. Vanity Fair. Tom 1

Autor: William Makepeace Thackeray

Wydawnictwo: Replika

Oszczędzasz: 21%

Tytułowym targowiskiem próżności jest tutaj angielskie społeczeństwo przełomu XVIII i XIX wieku, z jego zakłamaniem, pieczołowitą dbałością o zachowanie pozorów, obsesją na punkcie tytułów i pozycji społecznej, oraz gromadzenia dóbr materialnych. To jedno z największych dzieł literatury angielski XIX wieku.

Historia zogniskowana jest wokół dwóch kobiet: powabnej i bezwzględnej Becky Sharp, doskonale radzącej sobie w walce o karierę i bogactwa, z sukcesem pnącej się po szczeblach drabiny społecznej, mimo nienajlepszego urodzenia, oraz jej przyjaciółki, ckliwej Amelii, której jedynym marzeniem jest grubiański wojak George.

Obie kobiety muszą torować sobie drogę przez życie pośród skrzącego się jarmarcznym blichtrem społeczeństwa Regencji, gdzie wojny ― te wojskowe, jak i rodzinne ― stanowią codzienność, a fortuny rodzą się i umierają na pniu. Jedyną niezłomną i szlachetną postacią w tym zgniłym świecie pozostaje Dobbin. Swym oddaniem dla Amelii wnosi on patos i głębię do tej cudownie groteskowej opowieści o miłości i perypetiach społecznych.

Rozległa panorama angielskiego społeczeństwa ukazana w książce jest obrazem odstręczającym, ale i fascynującym w swej różnorodności. Czytelnik po lekturze może odpowiedzieć sobie na pytanie jak dalece, i czy w ogóle, obraz ten dzisiaj się zdezaktualizował.

 

Im dłużej czytam dzieła Thackeraya, tym bardziej odnoszę wrażenie, że jestem sam na sam z jego przenikliwością, z jego prawdą, z jego odczuciami. Thackeray to prawdziwy tytan literaturyCharlotte Brontë

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 15 ofert ebooków od 23,60

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 21,24 zł
(dla stałych klientów)
23,60 zł ebookpoint.pl
mobi epub
23,60 zł septem.pl
mobi epub
23,60 zł sensus.pl
mobi epub
25,06 zł empik.pl
mobi epub
25,07 zł gandalf.com.pl
mobi epub
25,42 zł ibuk.pl
mobi epub
26,91 zł ravelo.pl
mobi epub
27,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
27,81 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  17,94 zł
w programie Nexto Premium
28,40 zł nexto.pl
mobi epub
19,90 zł
(z kodem prom.)
29,90 zł woblink.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
29,90 zł legimi.com
mobi epub
29,90 zł publio.pl
mobi epub
29,90 zł virtualo.pl
mobi
26,90 zł zinamon.pl
epub
26,90 zł zinamon.pl

William Makepeace Thackeray - inne e-booki

E-booki podobne do "Targowisko próżności. Vanity Fair. Tom 1"