Krew z krwi

Autor: Pieter Bart Korthuis

Wydawnictwo: Replika

Oszczędzasz: 22%

Carmen jest silną kobietą, ale czy poradzi sobie w starciu z mafią? Stawką w tej niebezpiecznej grze jest bezpieczeństwo jej dzieci.

Carmen van Walraven-de Rue doskonale orientuje się w środowisku amsterdamskiej mafii. Jej mąż był przestępcą. Teraz ona musi wejść w tę rolę aby chronić rodzinę, ale pragnie by przyszłość jej dzieci wyglądała inaczej.

Kiedy kobieta odkrywa, że jej mąż pełni ważniejszą rolę w półświatku przestępczym niż odważyła się przyznać przed samą sobą, nakłania go aby z tym zerwał. Gdy wydaje się, że ich życie wraca do normy, mąż Carmen zostaje zamordowany na oczach ich najmłodszego syna. Kłopoty jednak dopiero się zaczynają. Kobietę zaczynają nachodzić wierzyciele zmarłego męża, ktoś ją szantażuje, a wymiar sprawiedliwości przypiera do muru. Carmen postanawia zmierzyć się z nimi, aby już nikt nigdy nie odważył się grozić jej ani jej dzieciom.

Kobieta nie wie już, komu może zaufać, a granice między dobrem i złem ulegają zatarciu.

Przenikliwy obraz świata holenderskiej mafii, gdzie podejmuje się bezkompromisowe wybory między rodziną, lojalnością a pieniędzmi spotkał się z na tyle dużym odzewem widzów, by historią Carmen zainteresowali się również twórcy amerykańscy i polscy. Stworzony w Polsce serial przez dwie serie cieszył się bardzo dużą popularnością, a na ekranie mogliśmy podziwiać czołowych polskich aktorów.

Pieter Bart Korthuis ukończył holenderską Akademię Filmu i Telewizji. Kontynuował edukację w Mexico City w Centro de Capacitación Cinematográfica. Pisywał utwory dla telewizji, jednym z nich jest Krew z krwi, koncentrujący się na tematyce mafijnej. Obraz otrzymał nominację do LIRY, najbardziej prestiżowej nagrody w Holandii, w kategorii „najlepszy scenariusz”. Jego film The Strongest Man in Holland był z kolei nominowany do nagrody Emmy, wygrał też Prix de Europe jako najlepszy serial telewizyjny.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 23,41

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 21,07 zł
(dla stałych klientów)
23,41 zł ebookpoint.pl
mobi epub
25,06 zł empik.pl
mobi epub
25,07 zł gandalf.com.pl
mobi epub
25,42 zł ibuk.pl
mobi epub
26,91 zł ravelo.pl
mobi epub
27,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
27,81 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  17,94 zł
w programie Nexto Premium
28,40 zł nexto.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
29,90 zł legimi.com
mobi epub
29,90 zł publio.pl
mobi epub
29,90 zł virtualo.pl
mobi epub
20,90 zł
(z kodem prom.)
30,90 zł woblink.pl
mobi
26,90 zł zinamon.pl
epub
26,90 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Krew z krwi"