Dwie drogi. Jak Cisco równocześnie osiąga zyski i dba o przyszły rozwój

Autor: Inder Sidhu

Wydawnictwo: MT Biznes

Opłacalność: 19.77 zł/100 stron

W ciągu ostatnich siedmiu lat, w czasach wyjątkowej niestabilności światowej gospodarki, firma Cisco podwoiła przychody, potroiła zyski i czterokrotnie zwiększyła dochody na każdej akcji. Jak? Podążając jednocześnie dwiema drogami.

Kiedy przedsiębiorstwa muszą podjąć kluczowe strategiczne decyzje, często wybierają jedną metodę postępowania i zaniedbują inną. Koncentrują się na innowacjach i nowych operacjach kosztem istniejących, fundamentalnych przedsięwzięć – i na odwrót. Tym samym nieustannie zmagają się z przeciwnościami. W Cisco panuje inne przekonanie: lepiej jest podążać jednocześnie dwiema drogami.

Filozofia dwóch dróg polega na dostrzeganiu w każdej decyzji otwierającej się możliwości, a nie wyrzeczenia. Na unikaniu błędnych wyborów, zmniejszanych oczekiwań i osłabiających kompromisów. Oznacza wynajdywanie sposobów na odnoszenie korzyści z jednej opcji przy równoczesnym wzmacnianiu drugiej. 

Inder Sidhu wyjaśnia, dlaczego w dzisiejszych czasach „dwie drogi” stanowią najlepszą strategię. Sięga do bezcennych autorskich przemyśleń spółki Cisco i doświadczeń takich przedsiębiorstw jak Procter & Gamble, Whirlpool czy Harley-Davidson, dzięki czemu przedstawia kompletny plan, jak podążyć „dwiema drogami” także w twojej firmie.

Odnieś sukces, obierając dwie drogi!

  • Wprowadzanie pewnych oraz rewolucyjnych innowacji.
  • Sięganie do istniejących oraz nowych modeli biznesowych.
  • Wkraczanie na ugruntowane rynki oraz rynki wschodzące.
  • Robienie tego, co należy, oraz tego, co ma znaczenie.
  • Optymalizacja oraz przekształcanie produktów.
  • Zadowoleni klienci oraz usatysfakcjonowani partnerzy.
  • Nadzwyczajni pracownicy oraz zwycięskie zespoły.
  • Autorytatywne przywództwo oraz demokratyczne podejmowanie decyzji.

 

INDER SIDHU jest wiceprezesem ds. strategii i planowania operacji na skalę globalną w firmie Cisco – światowym liderze w projektowaniu sieci internetowej, o przychodach rzędu 40 miliardów dolarów. Zanim dołączył do Cisco w 1995 roku, Inder Sidhu pracował dla McKinsey & Company, międzynarodowej firmy świadczącej usługi doradcze z dziedziny zarządzania. Był również związany ze spółkami Intel i Novell.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas.

E-booki podobne do "Dwie drogi"