Cios. Szczelina (Piramida. Część 1)

Autor: Henning Mankell

Wydawnictwo: WAB

Oszczędzasz: 30%

Po 9 powieściach z Kurtem Wallanderem pora na domknięcie cyklu i ujawnienie początków kariery słynnego komisarza. W 3 częściach publikujemy opowiadania Henninga Mankella ukazujące 20 nieznanych do tej pory lat z życia Wallandera.

Jak każdy doświadczony glina, Kurt Wallander był kiedyś żółtodziobem. O tym na razie wiemy niedużo – tylko z jego wspomnień pojawiających się w powieściach. Jakie musiał przejść próby? O czym marzył młody policjant, zanim trafił do wydziału kryminalnego? Na te i na wiele innych pytań odpowie 5 opowiadań kryminalnych, które w Szwecji ukazały się w zbiorze zatytułowanym „Piramida”. Oto pierwsze z nich.

Cios

Malmo, 1969 rok, demonstracje przeciw wojnie w Wietnamie, Wallander ma dwadzieścia jeden lat i zaczął niedawno pracę jako zwykły policjant. Jego sąsiad ginie w niejasnych okolicznościach, ale Kurt podejrzewa, że został zamordowany. Jednakże hipoteza samobójstwa jest dla policji wygodniejsza....

 

Szczelina

Wigilia 1975 roku, asystent komisarza Kurt Wallander wybiera się do domu ale na prośbę szefa ma jeszcze sprawdzić zgłoszenie od właścicielki małego sklepu. Na miejscu znajduje martwą kobietę i zostaje ogłuszony. Odzyskawszy przytomność, widzi zamaskowanego człowieka. Napastnik mierzy do Wallandera z pistoletu i nie odzywa się ani słowem.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 8.40 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
8.40 zł ibuk.pl
mobi epub
od 8.19 zł
(dla stałych klientów)
9.10 zł ebookpoint.pl
mobi epub
11.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
12.00 zł empik.pl
mobi epub
12.00 zł publio.pl
mobi epub
12.00 zł virtualo.pl
mobi
10.80 zł zinamon.pl
epub
10.80 zł zinamon.pl

Henning Mankell - inne e-booki

E-booki podobne do "Cios. Szczelina (Piramida. Część 1)"