Przez rozum do wiary

Autor: Jacek Bacz

Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM

Oszczędzasz: 36%

„Przez rozum do wiary” jest przystępną, ale nie trywialną refleksją nad religią i wiarą adresowaną do szerokiego kręgu odbiorców tak niewierzących, jak i wierzących. To zapis zmagania się autora z pytaniami: czy wiedza może prowadzić do Boga? Czy w dobie sceptycyzmu można sensownie rozmawiać o religii? Czy chrześcijaństwo daje się obronić argumentami logicznymi i naukowymi? W efekcie powstała książka o charakterze osobistej obrony wiary przed zarzutami o nieracjonalność, absurdalność czy fikcyjność.
Autor polemizuje z antyreligijnym duchem czasu, tłumaczy, jak Jezusa postrzegają inne religie: judaizm, islam czy buddyzm. Podejmuje również kwestie moralne, w tym etyki seksualnej. Zaprasza czytelnika do intelektualnej wędrówki ku wierze i prowadzi go do miejsca, skąd chrześcijaństwo widać jako spójną całość. Klamrą spinającą logiczny wywód autora jest jego osobista historia: odejście od wiary i późniejszy do niej powrót.
Zaznajomieni z tematyką religijną docenią świeżość ujęcia niektórych zagadnień, a poszukujący odkryją swój szlak na przedpole wiary. Jedni i drudzy przekonają się, że dyskusja o sprawach poważnych i trudnych nie musi być ani poważna, ani trudna.

Najlepsza cena: Madbooks
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 1 ofert ebooków od 22,34

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
22,34 zł wam.pl

E-booki podobne do "Przez rozum do wiary"