ISBN:9788378180258

Łuk Triumfalny

Autor: Erich Maria Remarque

Wydawnictwo: REBIS

Oszczędzasz: 22%

Łuk triumfalny , powieść z roku 1946, przedstawia dramatyczne losy niemieckiego emigranta w Paryżu tuż przed wybuchem II wojny światowej. Ravic – pod takim nazwiskiem ukrywa się główny bohater – jest lekarzem i nielegalnie przeprowadza operacje w cieszącej się dobrą opinią klinice. Pewnego dnia poznaje przypadkiem kobietę, która wypełni jego puste – jak już mu się wydawało – życie. Ale innego dnia spotka, również przypadkiem, gestapowca, który go kiedyś torturował. Rozliczenie się z dramatyczną przeszłością – jakkolwiek okrutne – uwolni Ravica na nowo. „Człowiek może wiele wytrzymać” – z tą myślą wyruszy w niepewną, przymusową drogę do obozu dla uchodźców.

Erich Maria Remarque (1898–1970) należał do pokolenia, które straciło młodość w okopach I wojny światowej. Nim zyskał sławę dzięki pacyfistycznej powieści Na Zachodzie bez zmian, parał się dziennikarstwem, był też księgowym, nauczycielem i organistą.

Po dojściu Hitlera do władzy książki Remarque’a trafiły na stos, a ich autor został pozbawiony niemieckiego obywatelstwa. Lata II wojny światowej spędził w USA, gdzie powstała jedna z jego najlepszych powieści – Czas życia i czas śmierci.

Autor Łuku triumfalnego nie był eksperymentatorem. Uznanie czytelników i krytyki zdobył za jędrny styl, „publicystyczną” aktualność tematyki, mistrzowskie budowanie scenerii i sylwetek bohaterów.

Dom Wydawniczy REBIS spośród jego utworów opublikował . Trzech towarzyszy, Nim nadejdzie lato, Hymn na cześć koktajlu, Noc w Lizbonie i Cienie w raju.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 28.78 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 25.90 zł
(dla stałych klientów)
28.78 zł ebookpoint.pl
mobi epub
29.52 zł ibuk.pl
mobi epub
33.21 zł swiatebookow.pl
mobi epub
33.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
34.31 zł publio.pl
mobi epub
  22.14 zł
w programie Nexto Premium
36.90 zł nexto.pl
mobi epub
36.90 zł litres.pl
mobi epub
37.90 zł woblink.pl
mobi
33.20 zł zinamon.pl
epub
33.20 zł zinamon.pl

Erich Maria Remarque - inne e-booki

E-booki podobne do "Łuk Triumfalny"