ISBN:9788378188940

Przeklęty grobowiec

Autor: Christian Jacq

Seria wydawnicza: Śledztwa księcia Setny, część 1.

Wydawnictwo: REBIS

Opłacalność: 9.89 zł/100 stron

Wciągająca fabuła powieści sensacyjnej i wartka akcja osadzona w tajemniczej i fascynującej scenerii starożytnego Egiptu. Autor z niezwykłą precyzja oddaje realia zagadkowego i ciągle na nowo odkrywanego kraju faraonów, w którym światy bogów i ludzi przenikały się w każdej dziedzinie życia, a to, co boskie, było nierozłącznie związane z tym, co ludzkie.

Z przeklętego grobowca znika największy ze skarbów – zapieczętowany dzban Ozyrysa, w którym zamknięto tajemnicę życia i śmierci. Nieszczęście to ma miejsce zaraz po zwycięskiej bitwie faraona Ramzesa II nad Nubijczykami. Młodszy syn władcy, książę Setna, świetnie wykształcony skryba i błyskotliwy kapłan świątyni boga Ptaha, postanawia plany złodzieja. W tym celu jednoczy siły z z młodą, czarującą uzdrowicielką, kapłanką ze świątyni bogini Sechmet, a przy okazji zakochuje się w niej. Kobieta odwzajemnia jego uczucie. Czy ich miłość i wiedza to wystarczająca siła, by przezwyciężyć działanie złych mocy?

Miłość, gry pozorów, układy. Przeklęty grobowiec to pierwszy tom cyklu powieści Śledztwa księcia Setny i zarazem pierwsza odsłona intrygi rozgrywającej się w samym sercu starożytnego Egiptu.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Christian Jacq - inne e-booki

Śledztwa księcia Setny - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Przeklęty grobowiec"