ISBN:9788378188964

Euforia

Autor: Lily King

Wydawnictwo: REBIS

Opłacalność: 7.84 zł/100 stron

Euforia znajduje się na liście amazon.com 100 najczęściej czytanych książek roku 2014. Należy też do najlepszych książek roku 2014 według The New York Times Book Review. Powieść autorstwa Lily King, laureatki prestiżowej nagrody KIRKUS PRIZE, stała się międzynarodowym bestsellerem.

To pasjonująca opowieść o trojgu młodych, ale już uznanych, antropologów - Margaret Mead oraz dwóch mężczyznach jej życia. Akcja powieści rozgrywa się w latach 30. XX wieku a osadzona została w egzotycznym i parnym świecie Nowej Gwinei. Wartka narracja opierająca się na biografii słynnej antropolożki, prowadzona z punktu widzenia kilku bohaterów, pełna jest poezji, dowcipu i intrygujących faktów z życia głównych postaci oraz otaczającej ich trudnej do zrozumienia kultury. Autorka portretując osobowość znanej antropolożki, wykazuje, że badając i analizując Innego, odkrywamy w pierwszej kolejności – siebie.

Euforia plasuje się w rzędzie obok dzieł Conrada i Barbary Kingslover: bierze pod lupę grzechy kolonizacyjne kultury Zachodu, a na ich tle modeluje portret zachodniej uczuciowości zmagającej się z wiecznym odruchem kolonizowania emocjonalnego. Książka intensywnie pobudza intelektualnie i głęboko porusza w uniwersalnym sensie.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Lily King - inne e-booki

E-booki podobne do "Euforia"