Na czym polega fenomen Pięćdziesięciu twarzy Greya? Co sprawiło, że ta słabo napisana powieść sprzedała się w ponad 70 milionach egzemplarzy w trakcie pierwszego roku od jej wydania?

Singielki, nastolatki, żony, matki, ciotki, babcie, siostry… to książka dla was! Książka, która powstała niespodziewanie a inspiracją do jej napisania stała się seria Pięćdziesiąt twarzy Greya, którą przeczytało tak wiele kobiet (nawet wierzących!)

Jak to się dzieje, że powieści erotyczne, często wyjątkowo niskich lotów, nie przedstawiające sobą żadnych walorów artystycznych, i które śmiało mogą być nazywane grafomanią, odnoszą wyniki sprzedażowe lepsze niż jakikolwiek inny gatunek literatury kobiecej? I nie chodzi tu tylko o Greya, który sprzedał się lepiej niż kontrowersyjny Kod Leonarda Da Vinci czy cała popularna seria o Harrym Potterze. Chodzi o cały nurt podobnych pozycji, które zalały rynek do tego stopnia, że – jak donosi BBC – pozostała część branży wydawniczej została wręcz „pożarta” przez erotykę.

Niektórzy widzą w historii Christiana i Anastazji, bohaterów trylogii Pięćdziesiąt twarzy Greya, opowieść o miłości i uzdrowieniu. Inni uważają ją za poniżającą i pornograficzną. Każda ze stron biorących udział w debacie ma swoje argumenty, bez wątpienia także ty masz swoją opinię na ten temat.

Książka Grey zdemaskowany stanowi studium nad źródłami popularności Greya, oraz demaskuje prawdę na temat fenomenu tego typu literatury. Zajrzyj za kulisy tej popularnej serii, odkryj wszystkie twarze Greya byś mogła zobaczyć Bożą prawdę o tym, jak ta i podobne książki mogą wpływać na twoje życie. Grey zdemaskowany nie jest jednak tylko reakcją na fenomen trylogii Pięćdziesiąt twarzy Greya. Autorki chcą także wpuścić nieco światła w te sfery twojego życia seksualnego, które często pozostają spowite cieniem. Ostatecznie jest to książka o TOBIE – o twoich tęsknotach, pytaniach, o tobie jako kobiecie spełnionej zarówno seksualnie, jak i duchowo. Obyś znalazła w niej coś, czego głęboko potrzebujesz i nauczyła się oddzielić prawdę od fikcji w realnym życiu.

Czy tęsknisz za tym, by być kobietą spełnioną duchowo? Czy tęsknisz za tym, by być kobietą spełnioną seksualnie? Grey zdemaskowany zaprowadzi cię do miejsc odkrywania duchowej i seksualnej wolności (i nie będzie to Czerwony Pokój Bólu!).- Linda Dillow

Dannah i Juli stworzyły wspaniały przewodnik. Dzięki niemu znajdziesz drogę do prawdziwej bliskości, która zaspokoi twoje najgłębsze pragnienia. Obaliły kłamstwa, którymi naiwnie zastępujemy Prawdę. Weź do ręki tę książkę i odkryj satysfakcję, za którą tęsknisz.- Jill Savage

O autorkach:

Dannah Gresh - ekspert zajmujący się seksualnością i związkami oraz osoba doradzająca zaangażowanym duchowo kobietom.

dr Juli Slattery - psycholog kliniczny i współfundator służby, która koncentruje się na życiu intymnym kobiet.