ISBN:9788378399568

Ambasadorowie

Autor: Henry James

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 664

Opłacalność: 3.84 zł/100 stron

Oszczędzasz: 31%

Amerykanin w Paryżu! według Henry`ego Jamesa.

Paryż – symbol cywilizacji, sztuki, miłości i dekadencji, miejsce, gdzie normy moralne pękają jak bańka mydlana, i Ameryka – purytańska, praktyczna i na swój sposób niewinna. Henry James, wnikliwy badacz różnic międzykulturowych, na tym kontraście buduje swą opowieść o człowieku, który przybył z Nowego Świata do Paryża, aby ratować przed rzekomym zepsuciem syna przyjaciółki, i który odnalazł tam łagodną i niespodziewaną słodycz dojrzałego życia.

„Ambasadorowie” należą według poglądów wielu krytyków do szczytowych osiągnięć Jamesa (…), mają wszelkie cechy dzieła doskonałego.

Henryk Bereza („Doświadczenia z lektur prozy obcej”)

W „Ambasadorach”, zamiast oczami narratora patrzymy na wydarzenia z punktu widzenia wielu postaci. „Gmach powieści ma nie jedno, ale milion okien” – pisał James. I z każdego ktoś patrzy. A w dodatku z bohaterami Jamesa obcujemy najbliżej jak tylko można. Śledzimy ich najdrobniejsze odczucia. To jest nadal odkrywcze.

Justyna Sobolewska, „Przekrój”

„Ambasadorowie”, których sam Henry James uznawał za swoje największe dzieło, to najbardziej wyrafinowana i najznakomitsza realizacja ulubionego tematu autora: zderzenia amerykańskiej niewinności z europejskim doświadczeniem.

Rhian Ellis

Henry James zaznaczył swoją obecność w nowym stuleciu naprawdę mocnym akcentem: „Ambasadorowie”, „Skrzydła gołębicy”, „Złota czara”; wszystkie te powieści to arcydzieła literatury.

Annie Dillard

Henry James (1843–1916) – wybitny amerykański pisarz, krytyk i teoretyk literatury, reprezentant realizmu psychologicznego. W swoich znakomitych powieściach zgłębiał mentalność Amerykanów w zderzeniu z kulturą europejską.

Najlepsza cena: Inverso
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 25.49 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
25.49 zł inverso.pl
mobi epub
od 25.51 zł
(dla stałych klientów)
28.34 zł ebookpoint.pl
mobi epub
29.93 zł gandalf.com.pl
mobi epub
30.91 zł litres.pl
mobi epub
33.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  22.08 zł
w programie Nexto Premium
34.22 zł nexto.pl
mobi epub
36.80 zł publio.pl
mobi epub
36.80 zł swiatebookow.pl
mobi epub
36.80 zł ibuk.pl
mobi epub
37.80 zł woblink.pl

Henry James - inne e-booki

E-booki podobne do "Ambasadorowie"