ISBN:9788378503491

Ku kulturowej koncepcji pedagogiki

Autor: Monika Jaworska-Witkowska

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza dotyczy metodologicznej relacji pedagogiki wobec kultury i możliwości poznania humanistycznego dokonującego się w „trudnych syntezach” złożonych sytuacji poznawczych, czyli między drogami kultury. Druga z nich stawia kwestię „zysku symbolicznego”, jaki może być udziałem pedagogiki, pod warunkiem podjęcia przez nią wysiłku osadzenia problematyki także w kontekstach narracji zmarginalizowanych, zapomnianych czy zakazanych, a – jak się okazuje – budzących jej wrażliwość kulturową i zrozumienie niezbędnego zakresu osadzenia w kulturze dla każdego typu myślenia i działania edukacyjnego.

Prezentowana praca jest więc propozycją (kierunku) strategii naświetlania wybranych tropów dla pedagogiki, zarazem uruchamiającą już częściowo dyskursy, możliwe w pedagogice, i podejmuje próby kilku zapowiedzi aplikacyjnych, które wymagają rzecz jasna dalszych rozwinięć. Uzupełnienia te, zebrane w osobnym tomie, opisuję w zakończeniu pracy.

Przedstawiona Czytelnikowi obszerna i wielowątkowa książka nie będzie z pewnością łatwa w odbiorze, choć mam nadzieję, że trud zmierzenia się z nią opłaci się, a przynajmniej unaoczni powagę zadania, jakie współcześnie staje przed pedagogiką jako całością, choć nie zawsze jesteśmy tego świadomi, czy na to przygotowani.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.21 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 39.00 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
40.57 zł ebuczek.pl
pdf
39.00 zł zinamon.pl
pdf
40.80 zł vagabook.pl
pdf
41.62 zł gandalf.com.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
45.00 zł ibuk.pl
pdf
60.00 zł litres.pl

Monika Jaworska-Witkowska - inne e-booki

E-booki podobne do "Ku kulturowej koncepcji pedagogiki"