ISBN:9788378531333

Izola. Miniprzewodnik

Autor: Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Bezdroża

Stron: 16

Opłacalność: 33.31 zł/100 stron

Miniprzewodnik Wydawnictwa Bezdroża opisujący najważniejsze atrakcje turystyczne miasta bądź regionu. Poznasz historię miejsca, przeczytasz opisy atrakcji turystycznych i (najważniejsze dla turysty) informacje praktyczne: co warto zobaczyć, gdzie szukać noclegu i jak dojechać w miejsce, którego nie można pominąć zwiedzając okolicę. Zapraszamy na wycieczkę!
Izola

Najcichsze z miast słoweńskiego wybrzeża, posiadające malutką i uroczą starówkę usytuowaną na dawnej wyspie w początkach XIX stulecia połączonej z lądem, leży kilka kilometrów na zachód od Kopru, w łagodnej kotlinie otwartej od północy na morze.

Źródła historyczne wspominają o ufortyfikowanej osadzie, istniejącej tutaj w 973 r. i należącej do patriarchatu Akwilei. W latach 1280-1797 Izola znajdowała się pod panowaniem Republiki Weneckiej, by potem przejść we władanie Austrii. Krótki epizod władzy francuskiej zaznaczył się w historii miasta wyburzeniem murów obronnych i wielu innych historycznych budowli, w tym kościołów. Uzyskany w ten sposób materiał posłużył do zasypania kanału oddzielającego wyspę od stałego lądu.

Po I wojnie światowej Izola stała się częścią Włoch razem z całą Istrią. W latach 1945-54 była częścią strefy B Wolnego Miasta Triestu. Miasto jest ważnym ośrodkiem rybołówstwa, mieści się w nim też niewielka stocznia. Od kilku lat Izola stanowi również coraz popularniejsze miejsce wypoczynku.

Najlepsza cena: Empik
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 4 ofert ebooków od 5.33 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
2.00 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 1.80 zł
(dla stałych klientów)
2.00 zł ebookpoint.pl
mobi epub
  2.39 zł
w programie Nexto Premium
3.71 zł nexto.pl
mobi epub
3.99 zł virtualo.pl

Praca zbiorowa - inne e-booki

E-booki podobne do "Izola. Miniprzewodnik"