Z pierwszej ręki. Cyklofrenia-choroba afektywna dwubiegunowa

Autor: Robert W

Wydawnictwo: E-bookowo

Oszczędzasz: 35%

„Książka boli. Jest wręcz trująca. Jest jak robak wchodzący w świadomość i zostawiający w niej swoją wydzielinę (nie jestem w stanie ocenić na jak długo). To fragment piekła pod lupą i w zwolnionym tempie.

Autor prowadzi czytelnika przez rejony tak trudne, jak opisy choroby psychicznej, makabryczne wspomnienia z dzieciństwa, konflikt z prawem, oraz przez bagno coraz bardziej przerażającego i uproszczonego myślenia. A my nie będziemy tu lekarzem, sędzią ani księdzem. Jesteśmy raczej spowiednikiem, którego bohater próbuje usilnie przekonać o słuszności każdej swojej myśli i każdego czynu, a kto nie podąża jego tokiem myślenia staje się kolejnym wrogiem.

Bohaterowi wielokrotnie wydaje się, że próbuje uciekać, otwierając za każdym razem inne drzwi, ale zawsze wraca na ten sam korytarz, w bezwzględnie kurczącą się klatkę. I jak promień lasera jest skoncentrowany tylko na jednym.

To książka poruszająca problem odpowiedzialności, zapewniająca pakiet ambiwalentnych emocji. Książka  bez znieczulenia, bez pocieszeń i nie dla każdego. Z pewnością nie dla tych, którzy szukają konkretnych rozwiązań i ocen. Napisana w formie pamiętnika lecz mogłaby stanowić wydłużoną mowę końcową, ostatnie słowo oskarżonego przed JAKIMŚ nieokreślonym sądem, czy też list pożegnalny napisany do KOGOŚ nienazwanego…”

Ewa N.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 9,10

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
10,50 zł ravelo.pl
mobi epub pdf
11,71 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
13,30 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
  8,40 zł
w programie Nexto Premium
13,30 zł nexto.pl
mobi epub pdf
od 6,99 zł
(w abonamencie)
14,00 zł legimi.com
mobi epub pdf
14,00 zł publio.pl
mobi epub pdf
14,00 zł virtualo.pl
mobi epub
11,89 zł empik.pl
mobi
9,10 zł zinamon.pl
epub
9,10 zł zinamon.pl
pdf
9,10 zł zinamon.pl
pdf
od 8,54 zł
(dla stałych klientów)
9,49 zł ebookpoint.pl

E-booki podobne do "Z pierwszej ręki. Cyklofrenia-choroba afektywna dwubiegunowa"