Dobry numer to dzieło spółki autorskiej Adolfa Abrahamowicza, polskiego komediopisarza pochodzenia ormiańskiego i Jana Kazimierza Zielińskiego. Abrahamowicz, ziemianin, który jednak większość życia spędził w rodzinnym Lwowie, współpracował z wieloma reżyserami i aktorami. Najwięcej jego utworów powstało we współpracy z Ryszardem Ruszkowskim (np. Mąż z grzeczności, wyst. 1885, Oddajcie mi żonę, wyst. 1886, Florek, 1887).

Dobry numer, komedia w trzech aktach rozgrywająca się w małym miasteczku w Galicji, jest znakomitym przykładem tzw. dramatu popularnego. Dobry zmysł obserwacyjny i znajomość ludzkich charakterów owocują świetnymi efektami komicznymi. Ludzkie słabostki i przywary pokazane są jednak z dystansem, lekko i pogodnie.

Adaptacje sceniczne utworów Abrahamowicza w XIX wieku bardzo często gościły na deskach wielu teatrów. Jako świetnie spełniające wymagania gatunku były chętnie włączane do repertuaru rozrywkowego.

Obecne wydanie książki zostało przygotowane w ramach akcji „Białe Kruki na E-booki”. Utwór poddano modernizacji pisowni i opracowaniu edytorskiemu, by uczynić jego tekst przyjaznym dla współczesnego czytelnika.