Fascynująca książka światowej sławy fizyka, łącząca w sobie solidne założenia naukowe, oraz barwne scenariusze na temat możliwych losów wszechświata.

Kiedy nastąpi tak zwany koniec świata i jak będzie przebiegał? Czy ludzkość ma szansę przetrwać koniec świata? A może wszechświat będzie istniał wiecznie? Czy też już dzisiaj obserwujemy jego powolne umieranie?

Paul Daviesa zabiera czytelnika w fascynującą podróż przez eony czasu, poza ostatni dzień życia Słońca i innych gwiazd, kiedy to jedynym namacalnym źródłem energii będą już tylko czarne dziury pożerające pozostałości po dawno wypalonych galaktykach. A w końcu – kreśli wizje ostatnich trzech minut – gdy temperatura kosmosu stanie się tak niewyobrażalnie wysoka, że rozpadną się jądra atomów, wszechświat zacznie się gwałtownie kurczyć, a grawitacja unicestwi czas, przestrzeń i materię.

Czy tak będzie wyglądała scena, na której rozegra się ostatni akt kosmicznego dramatu?

Paul Davies jest profesorem Arizona State University w Tempie. Zajmuje się kosmologią, kwantową teorią pola i astrobiologią. Jest autorem wielu książek, m.in. Kosmiczny projekt (CCPress 2014).