ISBN:9788380696402

Nasz matematyczny Wszechświat

Autor: Max Tegmark

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 592

Opłacalność: 5.72 zł/100 stron

Oszczędzasz: 23%

Najodważniejsza hipoteza współczesnej fizyki teoretycznej.

W swojej książce Max Tegmark przedstawia zapewne najodważniejszą hipotezę współczesnej fizyki teoretycznej – hipotezę matematycznego Wszechświata. Tegmark zabiera czytelników w zapierającą dech w piersiach podróż w przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, w której przedstawia rozległe obszary fizyki, astronomii i matematyki stanowiące podstawę jego hipotezy, mówiącej, że nasza fizyczna rzeczywistość jest strukturą matematyczną. Z kunsztem omawia przełomowe odkrycia i przybliża zdumiewające teorie, jednocześnie z ogromną szczerością dzieląc się z czytelnikiem swoimi zadziwiającymi koncepcjami. „Nasz matematyczny Wszechświat” to wspaniała lektura, wciągająca od pierwszej do ostatniej strony, książka już wywołała ogromne zainteresowanie najbardziej uznanych fizyków i matematyków.

Klarowna, wciągającą prezentacja rozważanych obecnie przez fizyków teorii wielu wszechświatów, od multiświata teorii kwantowej po wizjonerską koncepcję samego Tegmarka.

David Deutsch, profesor fizyki

Autor książki „Nasz matematyczny Wszechświat” śmiało stawia czoło najważniejszym pytaniom z niezwykle płodnego pogranicza fizyki i filozofii: Dlaczego matematyka tak doskonale nadaje się do opisu kosmosu? Dzięki barwnemu językowi i niezwykle przejrzystym przykładom Max Tegmark – jeden z czołowych fizyków teoretyków na świecie – prowadzi czytelników w kierunku możliwej odpowiedzi i wyjaśnia, w jaki sposób odpowiedź ta, jeśli jest poprawna, może całkowicie odmienić nasze rozumienie samej rzeczywistości.

Brian Greene, profesor fizyki, autor „Piękna Wszechświata” i „Ukrytej rzeczywistości”

Śmiała, radykalna, nowatorska. Punkt zwrotny w historii nauki. Jeśli profesor Tegmark ma rację, to jego koncepcja doprowadzi do zmiany paradygmatu w relacjach między fizyką i matematyką, zmuszając nas do napisania wszystkich podręczników na nowo. Lektura obowiązkowa dla każdego, komu bliski jest los Wszechświata.

Michio Kaku, profesor fizyki, autor „Fizyki przyszłości”

Max Tegmark jest jednym z najwybitniejszych współczesnych fizyków teoretyków. Ukończył Wyższą Szkołę Handlową i Królewski Instytut Technologiczny w Sztokholmie. Stopień doktora uzyskał na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Obecnie jest profesorem fizyki w Massachusetts Institute of Technology.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 33.88 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 30.49 zł
(dla stałych klientów)
33.88 zł ebookpoint.pl
mobi epub
34.92 zł gandalf.com.pl
mobi epub
37.40 zł bramynauki.pl
mobi epub
37.40 zł litres.pl
mobi epub
39.60 zł swiatebookow.pl
mobi epub
40.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
44.00 zł virtualo.pl
mobi epub
44.00 zł ibuk.pl
mobi epub
44.00 zł empik.pl
mobi epub
  26.40 zł
w programie Nexto Premium
44.00 zł nexto.pl
mobi epub
44.00 zł publio.pl
mobi
39.60 zł zinamon.pl
epub
39.60 zł zinamon.pl
epub
45.00 zł
(z kodem prom.)
45.00 zł woblink.pl

Max Tegmark - inne e-booki

E-booki podobne do "Nasz matematyczny Wszechświat"