ISBN:9788378862574

Świadomość

Autor: Daniel C. Dennett

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Opłacalność: 8.37 zł/100 stron

Czym jest świadomość? Jak wyewoluowała? Czym jest doświadczenie zmysłowe?

Wielu współczesnych myślicieli powiela błędne przekonania naszych przodków sądząc, że odpowiedzi na te pytania są tajemnicą, której odkrycie nie jest ludziom pisane. Jednak dzięki przenikliwości talentowi Daniela C. Dennetta możemy się przekonać, że nawet najgłębsze zakątki naszego umysłu nie muszą pozostawać zagadką.

Autor wykorzystuje swoją zdumiewającą wiedzę z zakresu filozofii, psychologii, neurobiologii i sztucznej inteligencji, przedstawia Teorię Wielokrotnych Szkiców, która skrupulatnie wyjaśnia działanie świadomości i znakomicie tłumaczy dlaczego mózg czasem płata nam figle. W błyskotliwy i dowcipny sposób pokazuje, że umysł jest całkowicie zakorzeniony w mózgu, a do swojego zagadkowego dotychczas funkcjonowania nie potrzebuje już żadnej tajemnicy.

Niezwykła… wyjątkowo absorbująca i dowcipna. - „Independent”

Rewolucyjna… jedna z najbardziej mentalnie zwinnych, intelektualnie pomysłowych książek jakie masz szansę przeczytać. -  „Guardian”

Dzieło Dennetta jest niebywałym olśnieniem, najlepszym jaki znam przykładem książki naukowej skierowanej zarówno do ekspertów jak i do szerokiej publiczności. -  „The New York Times Book Review”

Daniel C. Dennett – amerykański filozof i kognitywista, kierujący Center for Cognitive Studies na Tufts University. Specjalizuje się przede wszystkim w filozofii umysłu, sztucznej inteligencji oraz teorii ewolucji.

Jest autorem kilkuset artykułów naukowych oraz kilkunastu książek, m.in  Dźwignie wyobraźni i inne narzędzia do myślenia (CCPress 2015) i  współautorem Filozofia dowcipu (CCPress 2015).

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
59.94 zł bramynauki.pl
mobi epub
od 64.74 zł
(dla stałych klientów)
71.93 zł ebookpoint.pl
mobi epub
78.32 zł gandalf.com.pl
mobi epub
79.92 zł inverso.pl
mobi epub
84.92 zł ibuk.pl
mobi epub
89.91 zł swiatebookow.pl
mobi epub
90.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  59.94 zł
w programie Nexto Premium
94.91 zł nexto.pl
mobi epub
99.90 zł publio.pl
mobi epub
99.90 zł litres.pl
mobi epub
100.90 zł woblink.pl

Daniel C. Dennett - inne e-booki

E-booki podobne do "Świadomość"