ISBN:9788378861232

Dźwignie wyobraźni i inne narzędzia do myślenia

Autor: Daniel C. Dennett

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Oszczędzasz: 55%

Myślenie jest trudne. Myślenie o niektórych problemach jest tak trudne,  że może rozboleć Cię głowa od samego myślenia o myśleniu o nich!

Książka ta stanowi kolekcję moich ulubionych narzędzi do myślenia. Nie będę ich tylko opisywał; zamierzam się nimi posłużyć, aby łagodnie przeprowadzić twój umysł przez trudne terytorium aż do dość radykalnych koncepcji znaczenia, umysłu i wolnej woli.

Zaczniemy od narzędzi prostych i uniwersalnych, mających zastosowanie do wszystkich rodzajów zagadnień. Niektóre z nich są znajome, ale inne nie były wcześniej często dyskutowane. Następnie pokażę Ci pewne narzędzia, które rzeczywiście są przeznaczone do zadań specjalnych, zaprojektowane tak, aby rozsadzić tę czy inną specyficzną i uwodzicielską ideę, oczyszczając drogę przed powrotem z głębokich kolein, które wciąż ograniczają i wprawiają w zakłopotanie ekspertów. Napotkamy i rozmontujemy również różne złe narzędzia do myślenia, nic nie warte przyrządy do perswazji, które mogą Cię zaprowadzić na manowce, jeśli nie będziesz ostrożny. Niezależnie od tego, czy spokojnie dotrzesz, czy też nie, do proponowanego przeze mnie miejsca przeznaczenia – i czy postanowisz pozostać tam ze mną – podróż ta zaopatrzy Cię w nowe sposoby myślenia o omawianych zagadnieniach i myślenia o myśleniu.    Daniel C. Dennett

Daniel C. Dennett jest profesorem filozofii na Uniwersytecie Tufts, gdzie kieruje Center for Cognitive Studies. Laureat licznych nagród i stypendiów. Autor kilkunastu książek i kilkuset artykułów naukowych, opublikowanych w najbardziej prestiżowych czasopismach. Jeden z najbardziej cenionych ekspertów zajmujących się problemami świadomości i wolnej woli. Jest współautorem (wraz z Alvinem Plantingą) książki Nauka i religia. Czy można je pogodzić? (CCPress 2014).

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.39 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 40.46 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 36.41 zł
(dla stałych klientów)
40.46 zł ebookpoint.pl
mobi epub
71.36 zł gandalf.com.pl
mobi epub
71.92 zł inverso.pl
mobi epub
71.92 zł ibuk.pl
mobi epub
76.42 zł woblink.pl
mobi epub
81.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  53.94 zł
w programie Nexto Premium
83.61 zł nexto.pl
mobi epub
89.90 zł empik.pl
mobi epub
89.90 zł legimi.com
mobi epub
89.90 zł virtualo.pl
mobi epub
89.90 zł publio.pl

Daniel C. Dennett - inne e-booki

E-booki podobne do "Dźwignie wyobraźni i inne narzędzia do myślenia"