EURO 2012 - Czy ten mecz można wygrać?

Autor: Julita Wasilczuk, Krystian Zawadzki

Wydawnictwo: CeDeWu

Książka autorstwa J.E. Wasilczuk i K. Zawadzkiego jest pierwszą krajową pozycją kompleksowo podejmującą problematykę organizacji wielkoformatowych imprez sportowych. Niewątpliwie zachętą do podjęcia tego zagadnienia stał się fakt współorganizacji przez Polskę Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Autorzy podejmują się niełatwego zadania - odpowiedzi na pytanie, jaki jest sens ekonomiczny organizacji tak kosztownych przedsięwzięć? W literaturze światowej co rusz pojawiają się informacje dotyczące wpływu poszczególnych wielkoformatowych imprez sportowych na gospodarkę państwa/miasta przyjmującego. Podjęte w książce rozważania teoretyczne dotyczące zarówno dziedzictwa, jak i finansowania imprez wielkoformatowych zostały zilustrowane przykładami odbywających się w ostatnim czasie czterech imprez: Letnich i Zimowych Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Omówiono ostatnie dwa cykle każdej z nich. Ze względu na szereg podobieństw pomiędzy Portugalią a Polską, szczególny nacisk położono na Mistrzostwa Europy w Portugalii w 2004 roku.

Książka może być użyteczna zarówno przy prowadzeniu badań naukowych nad dziedzictwem i finansowaniem imprez wielkoformatowych, jak i dla studentów pragnących zgłębić tajniki styku gospodarki ze sportem. Intencją autorów było także, aby z opracowania mogły korzystać osoby niezaznajomione z ekonomicznymi pojęciami, w których kręgu zainteresowań leżą wydarzenia sportowe o globalnym zasięgu.

Najlepsza cena: OnePress
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 13,93

Formaty Cena Księgarnia
pdf
13,93 zł onepress.pl
pdf
od 12,54 zł
(dla stałych klientów)
13,93 zł ebookpoint.pl
pdf
13,97 zł gandalf.com.pl
pdf
14,44 zł ibuk.pl
pdf
15,30 zł zinamon.pl
pdf
16,14 zł swiatebookow.pl
pdf
  10,19 zł
w programie Nexto Premium
16,99 zł nexto.pl
pdf
19,90 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "EURO 2012 - Czy ten mecz można wygrać?"