Kryzys wolnego rynku?

Autor: George Packer

Wydawnictwo: Świat Książki

Stron: 608

Opłacalność: 6.04 zł/100 stron

Oszczędzasz: 16%

Bestseller "New York Timesa"

National Book Award 2013 w kategorii literatury faktu

Od bankrutujących farmerów z Południa i robotników z upadających stalowni - do Oprah Winfrey, Newta Gingricha i miliarderów z Doliny Krzemowej. Książka George'a Packera to wnikliwie przedstawiony obraz społeczeństwa amerykańskiego i przemian w Stanach Zjednoczonych, które doprowadziły do krachu finansowego, a następnie kryzysu gospodarczego w Ameryce i na całym świecie.

Nikt nie potrafi powiedzieć, kiedy to się rozpoczęło, kiedy zaczęły puszczać więzi trzymające Amerykanów razem, w bezpiecznym, chociaż czasami dławiącym uścisku - i w pewnej chwili kraj, od zawsze taki sam, przekroczył historyczną linię i już nieodwracalnie stał się zupełnie inny.

Teraz więcej Amerykanów żyje samotnie, nawet rodziny egzystują w izolacji, ledwie wiążąc koniec z końcem. Stara metropolia może stracić przemysłowy fundament i dwie trzecie mieszkańców, a wszystkie jej filary - kościoły, przedsiębiorstwa, organizacje charytatywne, związki zawodowe - padają jak budynki podczas huraganu, tylko bezszelestnie.

„George Packer jest jak współczesny George Orwell”.

Jed Lipiński, "Village Voice"

„Ludzie, których życie legło w gruzach podczas drugiej wielkiej depresji zyskali swego trybuna […]. Wolny rynek w kryzysie? to amerykańska tragedia i zwycięstwo literatury”.

David Frum, autor Comeback i Why Romney Lost

„Jak u Orwella, każde zdanie Packera niesie impuls siły moralnej. To książka opisująca temat wszechstronnie i o wielkiej sile oddziaływania. Każdy powinien ją przeczytać”.

David Grann, autor The Lost City of Z

„Teksty Packera są Steinbeckowskie w najlepszym znaczeniu tego słowa - arcydzieło literatury faktu”.

"The New York Times"

George Packer jest dziennikarzem "The New Yorker" i autorem książki The Assassins' Gate: America in Iraq, która otrzymała wiele nagród i została uznana przez "The New York Times Book Review" za jedną dziesięciu najlepszych publikacji 2005 roku. Napisał także dwie powieści: The Half Man i Central Square i kilka pozycji z literatury faktu: Blood of the Liberals, która w 2001 roku zdobyła Robert F. Kennedy Book Award, The Village of Waiting oraz Interesting Times: Writings from a Turbulent Decade - zbiór esejów o przepaści jaka dzieli abstrakcyjne idee od konkretnej rzeczywistości. Autor mieszka na Brooklynie.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 36,73

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
36,73 zł gandalf.com.pl
mobi epub
36,96 zł empik.pl
mobi epub
38,63 zł ibuk.pl
mobi epub
39,07 zł swiatebookow.pl
mobi epub
39,51 zł ravelo.pl
mobi epub
40,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  26,34 zł
w programie Nexto Premium
41,71 zł nexto.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
43,90 zł legimi.com
mobi epub
43,90 zł publio.pl
mobi epub
43,90 zł virtualo.pl
mobi
39,50 zł zinamon.pl
epub
39,50 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Kryzys wolnego rynku?"