ISBN:9788379616046

Stalin. Terror absolutny

Autor: Jorg Baberowski

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 600

Opłacalność: 6.1 zł/100 stron

Oszczędzasz: 21%

„Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie” – ostrzegały słowa umieszczone nad wejściem do piekieł w dziele Dantego. Zdanie to mogłoby widnieć na słupach granicznych kraju, którym rządził Stalin. Ofiarą psychopaty, którego w równym stopniu fascynowała władza, co terror i ludzkie cierpienie, padły miliony bezbronnych i niewinnych ludzi. Umierali z głodu, znikali na zawsze w łagrach albo byli mordowani, by zaspokoić żądzę krwi Stalina.

W swojej wybitnej, wstrząsającej książce Jörg Baberowski prowadzi czytelnika w paranoiczny świat sowieckiego dyktatora i tworzy nieznane perspektywy, pozwalające na nowo odczytać przyczyny stalinowskich zbrodni. Jest to jednocześnie książka wymagająca, gdyż autor każe nam śledzić setki dokumentów, listów, donosów, raportów, wspomnień i relacji świadków, byśmy spróbowali sami – porzucając intelektualny komfort niewiedzy – zrozumieć „logikę terroru”. 

Ta wyjątkowa książka jest wstrząsająca nawet dla tych, którzy myśleli, że po przerażającej do szpiku kości lekturze utworów Sołżenicyna i Szałamowa nic ich już nie zszokuje . […]
System stalinowski był absolutnie zdominowany przez terror. Ale czy można zrozumieć terror? Skąd wzięła się owa przemoc, którą ówczesna władza rozpowszechniła w całym wielonarodowościowym imperium sowieckim? Jakich dokonała spustoszeń? Być może odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziemy w tej książce […].
„Die Zeit”

Jörg Baberowski (ur. w 1961) – profesor historii Europy Wschodniej na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie. Autor licznych publikacji na temat historii Rosji i Związku Sowieckiego.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.25 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 36.62 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 32.96 zł
(dla stałych klientów)
36.62 zł ebookpoint.pl
mobi epub
36.82 zł gandalf.com.pl
mobi epub
37.12 zł ibuk.pl
mobi epub
42.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  23.20 zł
w programie Nexto Premium
43.15 zł nexto.pl
mobi epub
46.40 zł woblink.pl
mobi epub
46.40 zł swiatebookow.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
46.40 zł legimi.com
mobi epub
46.40 zł litres.pl
mobi epub
46.40 zł publio.pl