Uporczywie pogodne myśli

Autor: Paedar de Burca

Wydawnictwo: Fabryka Słów

Stron: 284

Opłacalność: 6.43 zł/100 stron

Oszczędzasz: 19%

Peadar de Burca widzi nasz kraj zupełnie inaczej niż my. Jest to spojrzenie na Polskę i Polaków z zewnątrz, ironiczne, ale pełne podziwu, czasem pełne niedowierzania, ale zawsze pozytywne. Jego felietony niejednokrotnie są brutalne, ale zawsze, przez często zabawną i przerysowaną treść, sięgają do istoty naszej wyjątkowości.

Na pytanie, co mu się podoba w Polsce, odpowiada:

"...ludzie. Czym byłby kraj bez ludzi i ich zalet: skromności, bystrej inteligencji, niezrównanej skłonności do innowacji, a także niespożytej potrzeby dokonywania odkryć? Pasjonują mnie osobliwi przyjaciele, których zgromadziłem. Życie u was jest piękne!

Mówiąc krótko - działam dobrze na wasze samopoczucie. Bo ostatnią rzeczą, której potrzebujecie, jest cudzoziemiec charkający na wasze kruche poczucie wartości. Jest dokładnie odwrotnie: potrzebujecie mnie, Irlandczyka, który uporczywie twierdzi, że polska szklanka nie tylko jest do połowy pełna, ale jej zawartość bywa musująca, tryskająca bąbelkami, a także radością."

PEADAR DE BURCA

Irlandczyk, mieszkający w Polsce ze swą, jak mówi, Praktyczną Śląską Żoną.

Entuzjasta polskiej kultury, mistrz stand up'u, prowokator, komediant, pisarz i scenarzysta.

Peadar de Burca zyskał sławę przede wszystkim jako dyrektorem teatru, aż zaczął pisać scenariusze własnych przedstawień, stand up, które pokazywał szerokiej publiczności w Irlandii. Okazało się, że w tej formie czuje się najlepiej. Komediowy styl jego twórczości kojarzony był bardziej z Ameryką niż z Irlandią, a jego wystąpienia radiowe i telewizyjne często budziły kontrowersje.

Od kilku lat jest felietonistą katowickiej Gazety Wyborczej - "Kocham Śląsk jak Irlandię", współpracuje również z magazynem Elle. O Polsce wyraża się zawsze pozytywnie i z podziwem, mimo że jego spostrzeżenia są często ironiczne i pełne niedowierzania.

W Polsce dał się poznać również dzięki przedstawieniu „Kiedy mężczyzna oszukuje”, które było wystawiane m.in. w katowickim Teatrze „Korez”.

Jest ono oparte na „prawdziwej” historii niewiernego mężczyzny i wzbudza wiele emocji, głównie wśród pań. Wciąż trudno jednoznacznie stwierdzić, czy de Burca oparł je na własnych doświadczeniach...

Najlepsza cena: Bezdroża
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 18,27

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
18,27 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 16,44 zł
(dla stałych klientów)
18,27 zł ebookpoint.pl
mobi epub
18,77 zł gandalf.com.pl
mobi epub
19,07 zł ibuk.pl
mobi epub
19,96 zł swiatebookow.pl
mobi epub
20,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
22,43 zł legimi.com
mobi epub
  12,34 zł
w programie Nexto Premium
22,43 zł nexto.pl
mobi epub
22,43 zł publio.pl
mobi epub
23,92 zł empik.pl
mobi epub
23,92 zł virtualo.pl
mobi
20,20 zł zinamon.pl
epub
20,20 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Uporczywie pogodne myśli"