Kim jest człowiek?

Autor: Abraham Joshua Heschel

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Stron: 199

Opłacalność: 5.85 zł/100 stron

Książka Abrahama Heschela, jednego z najwybitniejszych teologów żydowskich XX wieku, koncentruje się na zagadnieniu człowieczeństwa i stanowi doskonałe wprowadzenie do innych publikacji tego autora. Została ponadto opatrzona znakomitym wstępem profesora Stanisława Krajewskiego.

Wedle Heschela człowiek żyje w konflikcie między swoją egzystencją, a tym, czego oczekuje od siebie on sam oraz inni. Dlatego człowiek akceptuje fałszywą tożsamość, przyjmuje powierzchowną wiedzę o swoim istnieniu i udaje kogoś, kim nie jest. Prowadzi to do ignorowania tego, co tkwi u samych korzeni ludzkiego bytu.

Autor książki w przystępny, lecz pozbawiony uproszczeń sposób pokazuje, że samo stawianie pytań o człowieczeństwo i cele ostateczne stanowi wartość: „tragedia człowieka współczesnego wynika z faktu, iż jest on bytem, który zapomniał o pytaniu: Kim jest człowiek?”. Wedle Heschela nie doceniamy tego, że zajmujemy szczególną pozycję w świecie. Wyróżniamy się bowiem tym, że o istocie naszego bytu stanowi nie to, kim jesteśmy, ale to kim, możemy być, a zatem nasza wyjątkowość polega na ciągłym stawaniu się i rozwijaniu świata wewnętrznego.

Myśl Heschela jest głęboko zakorzeniona w tradycji judeochrześcijańskiej, zwłaszcza w Starym Testamencie, jednak refleksja autora książki Kim jest człowiek? okaże się wartościowa również dla czytelnika nieutożsamiającego się z jakąkolwiek religią, ponieważ Heschel pokazuje, że zadawanie pytań o cele ostateczne samo w sobie jest cenną i niesłusznie zapomnianą umiejętnością.

Najlepsza cena: Sensus
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 11,65

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
11,65 zł sensus.pl
mobi epub pdf
11,65 zł septem.pl
mobi epub pdf
od 10,49 zł
(dla stałych klientów)
11,65 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
21,66 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
  15,54 zł
w programie Nexto Premium
24,60 zł nexto.pl
mobi epub pdf
25,90 zł legimi.com
mobi epub pdf
25,90 zł virtualo.pl
mobi epub
15,90 zł
(z kodem prom.)
25,90 zł woblink.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
22,02 zł ibuk.pl
pdf
23,30 zł zinamon.pl
pdf
23,31 zł ravelo.pl
pdf
23,31 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Kim jest człowiek?"