Kim jest człowiek?

Autor: Abraham Joshua Heschel

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Stron: 199

Opłacalność: 10.4 zł/100 stron

Książka Abrahama Heschela, jednego z najwybitniejszych teologów żydowskich XX wieku, koncentruje się na zagadnieniu człowieczeństwa i stanowi doskonałe wprowadzenie do innych publikacji tego autora. Została ponadto opatrzona znakomitym wstępem profesora Stanisława Krajewskiego.

Wedle Heschela człowiek żyje w konflikcie między swoją egzystencją, a tym, czego oczekuje od siebie on sam oraz inni. Dlatego człowiek akceptuje fałszywą tożsamość, przyjmuje powierzchowną wiedzę o swoim istnieniu i udaje kogoś, kim nie jest. Prowadzi to do ignorowania tego, co tkwi u samych korzeni ludzkiego bytu.

Autor książki w przystępny, lecz pozbawiony uproszczeń sposób pokazuje, że samo stawianie pytań o człowieczeństwo i cele ostateczne stanowi wartość: „tragedia człowieka współczesnego wynika z faktu, iż jest on bytem, który zapomniał o pytaniu: Kim jest człowiek?”. Wedle Heschela nie doceniamy tego, że zajmujemy szczególną pozycję w świecie. Wyróżniamy się bowiem tym, że o istocie naszego bytu stanowi nie to, kim jesteśmy, ale to kim, możemy być, a zatem nasza wyjątkowość polega na ciągłym stawaniu się i rozwijaniu świata wewnętrznego.

Myśl Heschela jest głęboko zakorzeniona w tradycji judeochrześcijańskiej, zwłaszcza w Starym Testamencie, jednak refleksja autora książki Kim jest człowiek? okaże się wartościowa również dla czytelnika nieutożsamiającego się z jakąkolwiek religią, ponieważ Heschel pokazuje, że zadawanie pytań o cele ostateczne samo w sobie jest cenną i niesłusznie zapomnianą umiejętnością.

Najlepsza cena: Sensus
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 20,70

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
20,70 zł sensus.pl
mobi epub pdf
20,70 zł septem.pl
mobi epub pdf
od 18,63 zł
(dla stałych klientów)
20,70 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
23,33 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
  16,74 zł
w programie Nexto Premium
26,51 zł nexto.pl
mobi epub pdf
27,90 zł virtualo.pl
mobi epub pdf
27,90 zł legimi.com
mobi epub
21,20 zł woblink.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
22,32 zł ibuk.pl
pdf
23,31 zł ravelo.pl
pdf
25,10 zł zinamon.pl
pdf
25,11 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Kim jest człowiek?"