ISBN:9788379761487

Nie jesteśmy uchodźcami

Autor: Agus Morales

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie

Oszczędzasz: 50%

Największy kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej


Ulet – piętnastoletni Somalijczyk dostał się wreszcie na łódź z innymi uchodźcami. Był sam – bez rodziny i przyjaciół. Podróżujący z nim Somalijczycy wiedzieli, że w Libii był więziony, torturowany i głodzony. To nieprawdopodobne, że udało mu się dotrzeć do Europy. Gdy łódź zbliżała się do wybrzeży Włoch, Ulet obserwował ruch fal i majaczącą na horyzoncie ziemię. Wtedy stracił przytomność. Mimo półgodzinnej reanimacji nie udało się go uratować – zmarł na obrzęk płuc. Gdyby zmarł w Libii, nikt by o tym nie usłyszał.


W 2015 roku państwa członkowskie Unii Europejskie otrzymały ponad dwukrotnie więcej wniosków o azyl, niż rok wcześniej. Najwięcej imigrantów przybywało z Syrii, Afganistanu i Iraku – krajów pogrążonych w wieloletnim kryzysie. 


Konwencja Genewska mówi, że uchodźcami są osoby zmuszone opuścić kraj pochodzenia. Definicja ta nie obejmuje osób stanowiących wśród uchodźców większość: tych, którzy nie mogą korzystać z ochrony międzynarodowej, którzy utknęli w Jemenie, Sudanie Południowym, Demokratycznej Republice Konga. To uchodźcy zapomniani, ponieważ nie są oni uchodźcami. Są przesiedleńcami wewnętrznymi.


W tym poruszającym reportażu, Agus Morales przygląda się im wszystkim. Podąża z imigrantami, którzy przekraczają granicę meksykańsko-amerykańską, żyje w obozach w Jordanii, pływa z uciekinierami barką po Morzu Śródziemnym. Próbuje ich zrozumieć, powiedzieć kim są, skąd przychodzą i dlaczego. I odkrywa to, co jest najbardziej przerażające – że to ludzie tacy jak ty, o tym samym wyglądzie, marzeniach i uczuciach. Każdy z nas mógłby zostać uchodźcą. Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 17.95 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
17.95 zł virtualo.pl
mobi epub
  11.85 zł
w programie Nexto Premium
19.75 zł nexto.pl
mobi epub
od 25.85 zł
(dla stałych klientów)
28.72 zł ebookpoint.pl
mobi epub
29.90 zł swiatebookow.pl
mobi epub
30.52 zł vagabook.pl
mobi epub
31.62 zł gandalf.com.pl
mobi epub
32.31 zł litres.pl
mobi epub
32.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
35.90 zł empik.pl
mobi epub
35.90 zł ibuk.pl
mobi epub
35.90 zł publio.pl
mobi epub
35.91 zł litres.pl
mobi
32.30 zł zinamon.pl
epub
32.30 zł zinamon.pl
epub
35.90 zł
(z kodem prom.)
35.90 zł woblink.pl

E-booki podobne do "Nie jesteśmy uchodźcami"