Zwykły robotnik oskarżony o morderstwo, broniony przez zdegradowaną zawodowo prawniczkę, kontra wielka firma ubezpieczeniowa i stająca w jej obronie kancelaria adwokacka. Kto w tej nierównej walce zwycięży?

Robotnik romskiego pochodzenia jest zrozpaczony po stracie żony i córki, które padły ofiarą brutalnego morderstwa. Naturalnym podejrzanym w tej niewyjaśnionej sprawie staje się mąż i ojciec, zwłaszcza że polisa na życie ofiar opiewała na ogromną sumę. Ubezpieczyciel nie spieszy się z jej wypłaceniem, zamiast tego oskarża mężczyznę o dokonanie zbrodni na swojej rodzinie.

Pogrążony w żałobie człowiek spodziewał się problemów z uzyskaniem wypłaty odszkodowania, ale to, co go spotkało, przeszło jego największe obawy…

Prokuratura stawia mu zarzuty a w imieniu ubezpieczyciela przemawia kancelaria adwokacka Żelazny&McVay, były pracodawca Joanny Chyłki.

To właśnie ona, prawniczka, której kariera została pogrzebana, podejmuje się obrony oskarżonego mężczyzny walczącego o uniewinnienie i własny honor.

Liczba stron w wersji papierowej: 628

Remigiusz Mróz - z wykształcenia prawnik, z zamiłowania pisarz. Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz doktorant na tejże uczelni. W jego dorobku pisarskim znajdują się dwie opublikowane powieści i szereg artykułów naukowych z dziedziny prawa. Tworzy prozę różnych gatunków – kilkanaście dotąd niepublikowanych pozycji oscyluje wokół historii, SF, polityki, horroru, kryminału i sensacji. Autor bestsellerów "Kasacja", "Zaginięcie", "Ekspozycja", "Przewieszenie".